Čo sa stane ďalej?

Ahoj Stopár, ahoj Stopárka!

Táto výzva zatiaľ nemá číslo. Nie všetko totiž musí byť hneď očíslované a v poradí.

Ako už zrejme vieš, 2. výprava sa začína 1.6.2018. Teraz môžeš prejaviť svoju fantáziu.

Napíš kto je tvojím obľúbeným hrdinom z Pravdozeme a čo by si ho nechal zažiť, ak by si bol ty autorom pokračovania jeho príbehu

Svoju odpoveď napíš do políčka “pridaj komentár” pod tento text. Použi aj svoje stopárske meno.

Nad tým, čo napíšeš však najprv porozmýšľaj. Môže sa totiž stať, že práve tvoja fantázia sa v Pravdozemi stane skutočnosťou. Tak aby sa nestala nejaká neželaná neplecha.

 • Ak sa ti zapáčia niektoré z už napísaných komentárov, opečiatkuj ich stlačením  pri komentári. Vždy, keď komentár dostane pečiatku, zjaví sa na chvíľu v Pravdozemi a budú si ho tam môcť prečítať.
 • Ak ešte nemáš dočítanú prvú knihu, teraz je na to vhodný čas.
 • A pokiaľ nie si súčasťou druhej výpravy, zaregistruj sa čo najskôr.

FF

Zdieľaj s priateľmi

61 komentárov

 1. lnRoad píše:
  2

  Vertigos – vrátiť mu späť život lebo je cool

 2. tigrica Ivanita píše:
  2

  Dyma

 3. Slečna Múdra píše:
  2

  Najviac sa mi páči Chaotínka. Mohla by niečo objaviť, niečo, čo by zmenilo Pravdozem aj iné svety k lepšiemu.

 4. Luna_Draconis Luna_Draconis píše:
  3

  Mne sa páčila ToYen. Neviem prečo , ale mohla by sa v tej knihe ešte ukázať. Mohla by byť jedna z tých postáv ktoré nikdy neviete na ktorej strane stoja. Napríklad by bola medzi štyridsiatimištyrmi, ale špehovala by tam pre jedenástich, ale v skutočnosti by pracovala pre niekoho úplne iného alebo iba na vlastú päsť. Keby Chymerosa zajala madam Belataar, mohla by mu pomôcť utiecť, potom by ho zase zradila aby si prilepšila u jedenástich ale v skutočnosti to mala premyslené a zase by mu pomohla. Možno že vyzerá ako slečinka s tým pávím chvostom alo mohla by mať v tom chvoste ukryté kovové pierka, ktoré môže použiť ako zbrane. Mohla by vedieť šermovať, ale aj rôzne bojové umenia napríklad kung-fu alebo nejaké úplne nové z Pravdozeme. A čo keby vedela ten chvost rotiahnuť tak, že by na ňom mohla plachtiť? Ale to je asi už moc uletené. Či nie?

 5. Drak píše:
  1

  Drevil

 6. KNIHOMILKA KNIHOMILKA píše:
  3

  Duma je moja najobľúbenejšia postava z Pravdozeme. A aj Blue je fajn. A aj vy pán Fictus Fabulus.
  Aj Vertigos by si zaslúžil pochvalu. A tiež deti z Trištvrti boli úžasné keď sa starali o Chymerosa.
  Čína Malille- priala by som si aby porazil Žazwika a Chazwika. A Chaotínka bola veľmi milá. 😊

 7. Dark Wing píše:
  11

  Saroyan. Mal by raz znovu stretnúť Chymerosa, Saroyan by mu pomáhal a stretli by sa nie len s doktorom Iškarjotom ( Saroyanovi by šmakoval ), ale aj s Žazwikom a Chazwikom ( tie plechové hlavy by rozhryzol ). Možno by sa mohli stretnúť s Blizardiou a Blue ( Blue mi prišla dosť sympatická ). A Chymeros by si mal doniesť Saroyana domov. A nejaká knižka IBA o Saroyanovi ( boli by aj iné postavy ) by nebola? ( myslel som tým niečo ako SOLO-StarWars story, toto by bolo Saroyan- Chymeros Story, takáto bonusová kniha by bola SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!:-() 🙂

  • Fictus Fabulus Fictus Fabulus píše:

   Dark Wing Ty si BING(o)! Jasné, že by bola aj knižka o Saroyanovi a ďalšie postavy. My ich v tíme voláme solitéry – sú to postavy, ktoré si vypýtajú svoju vlastnú knižku. Môžem Ti prezradiť, že v týchto týždňoch pripravujeme komiks o Engaardovi a Kirkesor, ak si spomínaš, kto to je.

 8. Erikson píše:
  2

  Ja nemám žiadnu najobľúbenejšiu postavu, takže napíšem o hocičom … Asi o Orwelloch (Píše sa to tak?). Obiavia sa v Lese Modrých líšok, a nikto by nevedel prečo, lebo by všetko nasvedčovalo tomu že sa nič nedeje…Alebo nie?

 9. sofi píše:
  6

  Páči sa mi Chymeros, pretože je trpezlivý. Myslím si, že do Pravdozeme by mohlo postupne preniknúť viac detí, ktoré by vytvorili skupinu a objavovali iné svety. Mohli by byť biológmi a skúmať tajomné zvieratá Pravdozeme. Zvieratá v prenesenom význame môžu popisovať rôzne vlastnosti ľudí a preto by pozoroli ich správanie.

 10. NetopierLu Pap píše:
  3

  Bolo by super keby sa znuvu stretol s priateľmi z mestečka ktorý ho skrývali a pomáhali mu v prvej knihe ale mená si teraz nepamätám myslím že jeden bol Adisport.

 11. citajuci-husky píše:
  8

  Knihu som zatiaľ nemala možnosť čítať, no chystám sa na to. Myslím si, že by mohol Chymeros na potulkách lesom naraziť na dvojčatá. Boli by to dvaja vysoký pätnásťroční chlapci s vlasmi podobajucimi sa na slamu a veľkými belasým očami. Mali by oblečenú ľanovú košeľu, hnedé kožené nohavice a tmavohnedú koženú vestu. Boli by veľmi srdeční a všade by chodili s Chymerosom, aby ho chránili a pomáhali mu. Mali by veľký zmysel pre humor a radi by vymýšľali.

 12. Nela Molnárová píše:
  9

  Neviem… Asi sa to vsťahuje na tú knižku čo ste napísal… Žiaľ ja som ju ešte nečítala…. 🙁Ale asi by som chcela byť niekým…. (ten niekto sa práve rodí v mojej hlave…. Nie z knižky a za to sa ospravedlňujem ) asi by som chcela byť Kasta… Dievčatko ktoré je veľmi múdre na svoj vek (má 9r.) je skromné a myslí v podstate iba na ostatných aby sa mali dobre (ak ste si mysleli že nebude mať žiadnu chybu tak tuto máte dôkaz že každý má chybu😉) myslí tak veľmi na ostatných že zabúda na seba… Má otrhané šaty je hladná. Na to však nemyslí má dobrých priateľov a rodinu…. Takže HAPPY END!!! 😁

  • Fictus Fabulus Fictus Fabulus píše:
   5

   Ahoj, Nela. Nielen Tvoje vymyslené meno je pekné (Kasta), ale aj Tvoje myšlienky sú veľmi múdre. Radi by sme Ťa privítali medzi nami: práve také dievčatá, ako si Ty, hľadáme.

 13. NetopierLu🦇 píše:
  3

  Dyma

 14. Mačička 2003 píše:
  2

  Fictus Fabulus

 15. Dominik píše:
  1

  Moj spiderman

 16. Thunder píše:
  3

  Vertigos

 17. Stella píše:
  6

  Mojím hrdinom z Pravdozeme je Vertigos chcela by som aby Vertigos bol odzačiatku ako ho spoznal milý.

 18. Dávid Rehák píše:
  2

  Čina melvile chcel bi som abi zničil čazvika a žazvika

 19. Tomáš Pašuth píše:
  3

  Fictus Fabulus

 20. Tomáš píše:
  1

  Fictus Fabulus

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *