Kniha Chymeros Stopy vedú do temnoty

Knižku som kúpil pre vnučku Lindu, ale prv než som jej ju odovzdal, začal som v nej len tak listovať. Príbeh ma vtiahol do seba a vypľul až na poslednej strane. Aj keď je písaný pre násťročných (Young Adults, YA, alebo slovami autora Ján Gadúc, uchvátil aj mňa, ktorý sa považujem za VOA, teda Very Old Adult). Okrem fascinujúcich príbehov…


Čítal si už prvý diel Chymerosa – Stopy vedú do temnoty? Tak sa s nami podeľ o svoje zážitky! Napíš recenziu a zverejni ju v komentároch nižšie. Napíš nám všetko – čím ťa Chymerosovo rozprávanie prekvapilo, čím vystrašilo, čo ťa na ňom najviac bavilo a
čo bola, naopak, nuda. Ak si si obľúbil niektorú postavu, napíš prečo a nevynechaj žiadny detail. A nezabudni doplniť, či knihu
Chymerosových zážitkov odporúčaš aj ostatným…

Tešíme sa na tvoju spätnú väzbu!


O knihe:

Zabudnúť alebo stratiť svoje meno znamená stratiť svoju identitu. Obyčajný dvanásťročný chlapec z obyčajného mesta, ktorý chodí do základnej školy, má svojich kamarátov, spolužiakov, svoju rodinu, sa za nevysvetliteľných okolností ocitne na neznámom mieste v neznámej krajine.
Kniha je súčasťou rozsiahleho projektu – dobrodružnej výpravy za strateným chlapcom menom Chymeros, do ktorého je zapojených už vyše tisíc detí zo základných škôl z celého Slovenska.

 


Knihu vrátane autorského podpisu a ďalšie cool vecičky si jednoducho môžeš objednať v našom malom obchodíku.

 


 Nezabudni zdieľať s priateľmi!

10 thoughts on “Kniha Chymeros Stopy vedú do temnoty

  1. Áno, Knihomilka, Tvoje želanie sa môže stať skutočnosťou. Onedlho vám všetkým pošlem správu, ako sa dostať do druhého dielu knihy, ktorá už v týchto dňoch pomaly vzniká. Fictus Fabulus

 1. Dobrý deň, syn alias Rinkimirikata dostal knižku pod stromček a prečítal ju jedným dychom, ani odtrhnúť od čítania sa nedal a už teraz sa teší na pokračovanie! Vraj bola super a musím si ju aj ja prečítať. Prajem rovnako úspešné pokračovanie:-)

  1. Ďakujeme. Robím všetko preto, aby som sa od Chymerosa dozvedel, aké ďalšie príhody a dobrodružstvá zažil a aby som ich tlmočil našim stopárom.
   Fictus Fabulus

 2. Pani Andrea na Facebooku napísala: Je výborná. Moja dcérka Eliška mi opakovane hovorila: mama, dobre že sme si ju kúpili:)

 3. Tu je názor našej stopárky:
  “Tu je moje selfie s prstom na mene ,,Tak sa mi to páči”. Dúfam, že pomôže Chymerososvi. Inak, už som knihu prečítala a je úžasná. :-)”

 4. Veľmi bi som ju chcela veľmi ale nikde som ju nevidela tak si ju kúpim na internete a videla som Daniela Heviera ktorý tú knihu napísal a rada by som v tej knihe vistupovala aj ja .
  Som Sofia,
  mám 11 rokov a mám rada šport (atletiku) a veľmi mi ide . Som nadšená , bola som aj na majstrovstvách Slovenska ale bola som 4. Zo 70. Tak ahoj . ( A chcem sa tam volať Dária Lavsonová)

  1. Ahoj Sofia, knihu si môžeš kúpiť v našom e-shope. A nielen knihu, ale aj jedinečný kalendár a ďalšie vecičky. Dostaneš ju aj s podpisom autora. Ak chceš vystupovať v budúcej knihe, ktorá vyjde na jar, zaregistruj sa. Na konci tejto stránky je nápis Staň sa stopárom! a pod ním registrácia. Tam si dáš aj svoje stopárske meno. No a potom budeš dostávať od nás poštu a verím, že sa staneš našou oporou. Chymeros potrebuje aj šikovných a vytrvalých športovcov. Pozdravuje Ťa Fictus Fabulus v mene celého tímu Chymeros.

 5. Ďakujeme, pánovi Petrovi, ktorý je, mimochodom, legenda v našej knižnej branži. Pracoval dlhé roky v Slovarte a teraz zastupuje svetové vydavateľstvo Dorling Kindersley na Slovensku. Takže keď on niekoho pochváli, tak to niečo znamená. Ale ja, skromný Fictus Fabulus, nemám na tej chvále nijakú zásluhu, pretože bez vašej pomoci, stopárky a stopári, by sa nikdy nepodarilo zapísať Chymerosovo rozprávanie a dať mu knižnú podobu. Teším sa na naše ďalšie spoluvýpravcovanie.

 6. Knižku som kúpil pre vnučku Lindu, ale prv než som jej ju odovzdal, začal som v nej len tak listovať. Príbeh ma vtiahol do seba a vypľul až na poslednej strane. Aj keď je písaný pre násťročných (Young Adults, YA, alebo slovami autora Ján Gadúc, uchvátil aj mňa, ktorý sa považujem za VOA, teda Very Old Adult). Okrem fascinujúcich príbehov som v ňom našiel veľa zašifrovaných odkazov na moju mladosť i keď Sheik Yerbuti si v ňom potrpí na dvojité TT. Daniel Hevier sa predviedol ako historista, geografista, etnologista, ktorý na počkanie vytvorí územia s ich históriou a zemepisom a populáciami zvláštneho obyvateľstva. Nadovšetko sa však Hevier prejaví ako linguista. Vymyslí trebárs aj novoslovenčinu, pravoslovenčinu, ľavoslovenčinu, podslovenčinu a nadslovenčinu. Ale hlavne jeho základný jazyk, teda slovenčina je úžasná. Žongluje s písmenkami a spája ich do slov a viet spôsobom, ktorý občas vystrelí čitateľovi mozog z hlavy. Gejzír kreativity a inšpirácie. Nie som príliš na identifikáciu žánrov, ale zdá sa mi, že Chymeros sa ocitne v škatuľke “Fantasy”. Žiadnej z Hevierových fantázií však nechýba ukotvenie v reálnom živote a jeho hodnotách. Neúnavne stavia mostíky medzi fantáziou svojich postáv a našou často prehliadanou každodennosťou. Ale dosť bolo dojmov, už aby bol na svete druhý diel!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *