Knižku som kúpil pre vnučku Lindu, ale prv než som jej ju odovzdal, začal som v nej len tak listovať. Príbeh ma vtiahol do seba a vypľul až na poslednej strane. Aj keď je písaný pre násťročných (Young Adults, YA, alebo slovami autora Ján Gadúc, uchvátil aj mňa, ktorý sa považujem za VOA, teda Very Old Adult). Okrem fascinujúcich príbehov…


Čítal si už prvý diel Chymerosa – Stopy vedú do temnoty? Tak sa s nami podeľ o svoje zážitky! Napíš recenziu a zverejni ju v komentároch nižšie. Napíš nám všetko – čím ťa Chymerosovo rozprávanie prekvapilo, čím vystrašilo, čo ťa na ňom najviac bavilo a
čo bola, naopak, nuda. Ak si si obľúbil niektorú postavu, napíš prečo a nevynechaj žiadny detail. A nezabudni doplniť, či knihu
Chymerosových zážitkov odporúčaš aj ostatným…

Tešíme sa na tvoju spätnú väzbu!


O knihe:

Zabudnúť alebo stratiť svoje meno znamená stratiť svoju identitu. Obyčajný dvanásťročný chlapec z obyčajného mesta, ktorý chodí do základnej školy, má svojich kamarátov, spolužiakov, svoju rodinu, sa za nevysvetliteľných okolností ocitne na neznámom mieste v neznámej krajine.
Kniha je súčasťou rozsiahleho projektu – dobrodružnej výpravy za strateným chlapcom menom Chymeros, do ktorého je zapojených už vyše tisíc detí zo základných škôl z celého Slovenska.


Knihu vrátane autorského podpisu a ďalšie cool vecičky si jednoducho môžeš objednať v našom malom obchodíku.


 

Nezabudni zdieľať s priateľmi!

Copyright VERTIGOS o.z. | Created by digital agency Anem

Zdieľaj s priateľmi

This Post Has 25 Comments

 1. Avatar
  Hanka

  Počkať,není Hevimetla náhodou Hevjer?
  Mimochodom dobrá prezývka.😁

 2. Avatar
  Ivy

  Ja som knihu dostala na koniec školského roka a prečítala som ju za necelé tri dni. Bola úžasná. Už sa teším na pokračovanie.

 3. Avatar
  Estel

  Chymeros, spôsobom písania mi pripomínalo knihu od Michaela Endeho Nekonečný Príbeh a to z dôvodu množstva haluzných postáv. Je to príbeh,ktorý rýchlo pohltí a niekedy sa v ňom stráca, (eh keď to porovnám s Tolkienom asi by som mala mlčať), ale aj tak. Napriek tomu je to pekný príbeh s dobrou myšlienkou. Ďakujem

  1. Fictus Fabulus
   Fictus Fabulus

   Estel, tak to je pochvala! Michael Ende je geniálny autor. Mimochodom, Ende znamená Koniec. A napísal Príbeh, ktorý nemá koniec. Možno ani náš príbeh nebude mať tak rýchlo koniec. Ale to chceme, nie? Inak, mám taký nedobytno-neodbytný pocit, že to množstvo haluzných postáv sa nám bude stávať čoraz bližšími, takže sa v nich budeme čoskoro orientovať.

   1. Fictus Fabulus
    Fictus Fabulus

    Fictus Fabulus, a zabudol si na poslednú vetu Estel: “pekný príbeh s dobrou myšlienkou.” Hoci: neviem, čo je lepšie: pekný príbeh s dobrou myšlienkou – alebo dobrý príbeh s peknou myšlienkou? Ech, daj mi už pokoj!

 4. KNIHOMILKA
  KNIHOMILKA
  3

  Keď som knihu začala čítať tak ma to úplne vtiahlo, potom som mala najhoršie obdobie v živote- NEČÍTACIE obdobie. Bolo to niekde v trištvrťke knihy, potom som začala čítať inú knihu a potom som si povedala že sa k tomu vrátim, začala som čítať a tak som sa začítala že som mamine vyčítala že má tú knihu nenechala dočítať naraz.
  Tak sa mi páčila, už by som si rada prečítala pokračovanie knihy, veľmi sa na ňu teším pán Fictus Fabulus! A teším sa aj z tejto nádhernej výpravy za Chymerosom. Je proste SUPER. A je super aj to že ste ju dali dokopy a tým ste “prinútili” toľko detí čítať.😀

  1. KNIHOMILKA
   KNIHOMILKA

   Aaa, pardon za malé chybičky.😋

   1. KNIHOMILKA
    KNIHOMILKA
    1

    A vlastne kedy by mala vyjsť tá kniha?👍

    1. Fictus Fabulus
     Fictus Fabulus
     3

     Vyzerá to tak, že 2. kniha Chymeros vyjde 10.10. o 10. hodine a 10.minúte. Ak nám do toho nič nevhodné nevojde.

 5. Avatar
  Malá Lola
  6

  Mne sa páči Merivana Milujem líšky no aj iné zvieratá a preto by som chcela Fictus Fabulus a vládla aj iným zvieratám. a ešte sa mi páči Kirkesor lebo je tajomná a má výnimočné schopnosti.

 6. Avatar
  Anonym
  6

  Vynikajúca kniha. Odporučila mi ju teta v knižnici, lebo som potreboval niečo moderné do čitateľského denníka. Kniha mi “zamotala” hlavu a už sa teším na jej pokračovanie. Už len napísať obsah…

  1. Fictus Fabulus
   Fictus Fabulus
   3

   Anonym, ďakujeme. Verím, že čoskoro budeš mať svoje stopárske meno, aby si nemusel byť Anonymom. Som rád, že sa Ti naša kniha páči a sľubujem, že pokračovanie bude ešte LEPŠIE!

 7. Avatar
  Sweet_Mirabela
  2

  Ja ak mám hovoriť za seba, tak by som si to s Chymerosom s radosťou vymenila! Sídce som tú knižku začala čítať iba teraz, ale VEĽMI sa mi páči! A inak… Ak by si sa ma, Chymeros, rozhodol spomenúť v ďaľšiom diely tvojho rozprávania, tak by som asi od radosti vyletela z kože!
  Veľmi sa teším na pokračovanie!

  P.S.: A musím uznať, že tí soviňoni mi dali super otázky, s ktorými môžem nachytať každého v rodine! ĎAKUJEM! ;-D

  1. Fictus Fabulus
   Fictus Fabulus
   3

   Sweet Mirabela, dohodnuté. Budeš vystupovať v najnovšom pokračovaní. Vymysli si rolu (kostým, profesiu), pod ktorou tam budeš. Ale Ti ju mám vymyslieť ja?

 8. KNIHOMILKA
  KNIHOMILKA
  3

  Tá knižka je úžasná.❤️Hoci by som v nej chcela vystupovať aj ja.
  Tak ahoj👋

  1. Fictus Fabulus
   Fictus Fabulus
   2

   Áno, Knihomilka, Tvoje želanie sa môže stať skutočnosťou. Onedlho vám všetkým pošlem správu, ako sa dostať do druhého dielu knihy, ktorá už v týchto dňoch pomaly vzniká. Fictus Fabulus

 9. Fictus Fabulus
  Fictus Fabulus
  4

  Dobrý deň, syn alias Rinkimirikata dostal knižku pod stromček a prečítal ju jedným dychom, ani odtrhnúť od čítania sa nedal a už teraz sa teší na pokračovanie! Vraj bola super a musím si ju aj ja prečítať. Prajem rovnako úspešné pokračovanie:-)

  1. Fictus Fabulus
   Fictus Fabulus
   1

   Ďakujeme. Robím všetko preto, aby som sa od Chymerosa dozvedel, aké ďalšie príhody a dobrodružstvá zažil a aby som ich tlmočil našim stopárom.
   Fictus Fabulus

 10. Fictus Fabulus
  Fictus Fabulus
  3

  Pani Andrea na Facebooku napísala: Je výborná. Moja dcérka Eliška mi opakovane hovorila: mama, dobre že sme si ju kúpili:)

 11. Fictus Fabulus
  Fictus Fabulus
  2

  Tu je názor našej stopárky:
  “Tu je moje selfie s prstom na mene ,,Tak sa mi to páči”. Dúfam, že pomôže Chymerososvi. Inak, už som knihu prečítala a je úžasná. :-)”

 12. Avatar
  Sofia
  3

  Veľmi bi som ju chcela veľmi ale nikde som ju nevidela tak si ju kúpim na internete a videla som Daniela Heviera ktorý tú knihu napísal a rada by som v tej knihe vistupovala aj ja .
  Som Sofia,
  mám 11 rokov a mám rada šport (atletiku) a veľmi mi ide . Som nadšená , bola som aj na majstrovstvách Slovenska ale bola som 4. Zo 70. Tak ahoj . ( A chcem sa tam volať Dária Lavsonová)

  1. Fictus Fabulus
   Fictus Fabulus
   1

   Ahoj Sofia, knihu si môžeš kúpiť v našom e-shope. A nielen knihu, ale aj jedinečný kalendár a ďalšie vecičky. Dostaneš ju aj s podpisom autora. Ak chceš vystupovať v budúcej knihe, ktorá vyjde na jar, zaregistruj sa. Na konci tejto stránky je nápis Staň sa stopárom! a pod ním registrácia. Tam si dáš aj svoje stopárske meno. No a potom budeš dostávať od nás poštu a verím, že sa staneš našou oporou. Chymeros potrebuje aj šikovných a vytrvalých športovcov. Pozdravuje Ťa Fictus Fabulus v mene celého tímu Chymeros.

 13. Fictus Fabulus
  Fictus Fabulus
  1

  Ďakujeme, pánovi Petrovi, ktorý je, mimochodom, legenda v našej knižnej branži. Pracoval dlhé roky v Slovarte a teraz zastupuje svetové vydavateľstvo Dorling Kindersley na Slovensku. Takže keď on niekoho pochváli, tak to niečo znamená. Ale ja, skromný Fictus Fabulus, nemám na tej chvále nijakú zásluhu, pretože bez vašej pomoci, stopárky a stopári, by sa nikdy nepodarilo zapísať Chymerosovo rozprávanie a dať mu knižnú podobu. Teším sa na naše ďalšie spoluvýpravcovanie.

 14. Avatar
  Peter Hrozienčik
  1

  Knižku som kúpil pre vnučku Lindu, ale prv než som jej ju odovzdal, začal som v nej len tak listovať. Príbeh ma vtiahol do seba a vypľul až na poslednej strane. Aj keď je písaný pre násťročných (Young Adults, YA, alebo slovami autora Ján Gadúc, uchvátil aj mňa, ktorý sa považujem za VOA, teda Very Old Adult). Okrem fascinujúcich príbehov som v ňom našiel veľa zašifrovaných odkazov na moju mladosť i keď Sheik Yerbuti si v ňom potrpí na dvojité TT. Daniel Hevier sa predviedol ako historista, geografista, etnologista, ktorý na počkanie vytvorí územia s ich históriou a zemepisom a populáciami zvláštneho obyvateľstva. Nadovšetko sa však Hevier prejaví ako linguista. Vymyslí trebárs aj novoslovenčinu, pravoslovenčinu, ľavoslovenčinu, podslovenčinu a nadslovenčinu. Ale hlavne jeho základný jazyk, teda slovenčina je úžasná. Žongluje s písmenkami a spája ich do slov a viet spôsobom, ktorý občas vystrelí čitateľovi mozog z hlavy. Gejzír kreativity a inšpirácie. Nie som príliš na identifikáciu žánrov, ale zdá sa mi, že Chymeros sa ocitne v škatuľke “Fantasy”. Žiadnej z Hevierových fantázií však nechýba ukotvenie v reálnom živote a jeho hodnotách. Neúnavne stavia mostíky medzi fantáziou svojich postáv a našou často prehliadanou každodennosťou. Ale dosť bolo dojmov, už aby bol na svete druhý diel!

  1. Luna_Draconis
   Luna_Draconis
   1

   Absolútny súhlas!!

Pridaj komentár