Chymeros je hlavný hrdina série deviatich kníh žánru fantasy, ktoré vyjdú postupne počas piatich rokov. Chlapec, ktorý sa stratil, zažije množstvo napínavých dobrodružstiev na tajuplnom ostrove. Ten ukrýva mnoho nástrah, ale aj nečakaných priateľstiev, záhadných postáv, skrytých odkazov, neuveriteľných javov a spojení.

Príbehy budú na seba voľne nadväzovať a do ich deja zasiahnu priamo ich čitatelia – deti, približne vo veku 9-15 rokov. Deti budú príbehy týchto kníh ovplyvňovať svojimi návrhmi, pripomienkami, podielom na ilustráciách, navrhovaním pokračovania, mien postáv atď. Okrem toho budú riešiť úlohy, výzvy, sledovať indície, ktoré budú vychádzať z príbehu kníh. Niektoré ich budú motivovať k čítaniu iných kníh a návštevám knižnice, iné k vychádzkam do prírody, kontaktu so starými ľuďmi, záujmu o históriu svojho rodu alebo regiónu, v ktorom žijú, športovaniu a pod.

Súbežne pripravujeme aj vydanie samostatného komiksu, ako jednej dejovej línie príbehu, rozmanitých zborníčkov detských kreatívnych prác, zverejňovanie ich výtvorov vo forme zvukových a obrazových záznamov na našej stránke, cédečku či YouTube.

Veríme, že sa nám podarí vytvoriť niečo, čo odprevadí naše deti do sveta ich dospievania a dospelosti. Celá generácia môže prežiť aj vďaka tomuto dobrodružstvu zaujímavé, farebné, hravé a krásne detstvo.

Ďakujeme vám za vašu podporu!

Tím Chymeros

Projekt zastrešuje:

Názov: VERTIGOS o.z.
Právna forma: Občianske združenie
Adresa sídla: Wolkrova 3335/4, 85101 Bratislava-Petržalka
IČO: 50873636
DIČ: 2120574698
Bankové údaje:
IBAN: SK7483300000002101228863
Číslo účtu:2101228863/8330
SWIFT/BIC: FIOZSKBAXXX

Copyright VERTIGOS o.z. | Created by digital agency Anem