Štvrtá výzva – Zakázané činnosti

Štvrtá výzva – Zakázané činnosti

Ahoj Stopár, Stopárka!
Počas leta budú v Pravdozemi zostavovať školský poriadok pre školu, kde deti učia dospelých. V školách čudesníkov platia rôzne pravidlá a zákazy – napríklad zákaz mobilov.

V Pravdozemi bude taktiež školský poriadok. Napíš, čo by v školskom poriadku nemalo chýbať.

Výzva  znie:

Navrhni, čo dospelí v škole kde deti učia dospelých majú zakázané robiť a ako budú potrestaní ak zákaz porušia.

 

 •  Komentáre, ktoré sa ti páčia  nezabudni opečiatkovať. 
 • Ak ešte nemáš dočítanú prvú knihu, teraz je na to vhodný čas. Ukážku nájdeš tu.
 • A pokiaľ nie si súčasťou druhej výpravy, zaregistruj sa čo najskôr.

FF

Zdieľaj s priateľmi

This Post Has 170 Comments

 1. Avatar
  Wall-e
  1

  V škole cez vyučovanie nemôžu čítať noviny na metle. Ak to porušia, tak musia obletieť školu na metle s novinami na hlave. A potom sa už len budú dívať na ostatných dospelých žiakov ako si poletujú.

 2. Avatar
  Šimi
  2

  Dospelý majú v škole, kde sa učia zakázané : mobily,tablety, počitače, kričať po svojich učiteloch, veľa sa rozprávať cez hodinu. Ak nedodržia tieto pravidlá budú chodiť do školy aj cez prázdniny.

 3. Avatar
  kuchar HUHU
  1

  MUSELI BY DO SKOLY CHODIT V DUHOVEJ ROVNOSATE S KRATKYMI NOHAVICAMI A KOSELOU S KRAVATOU Z CHLPATEJ TAVY.PODKOLIENKY A NA HLAVE BY MALI BARETKY S TIKADLOVYMI OCAMI.A AK BY TO NEMALI,TAK BY MUSELI CHODIT CELY DEN PO RUKACH HORE NOHAMI.

 4. Avatar
  Gabriela Goriláková
  1

  Zákaz žutia žuvačky cez hodinu a trest by bol že by sa dievčatá museli obliecť za chlapca a chlapci by sa museli obliecť za dievčatá.

 5. Avatar
  Natália Hobľáková
  1

  Bol by zákaz obyčajných jedál (chleba s maslom a salámou, a pečivo) . Museli by jesť len torty, zákusky a zmrzlinu. Za porušenie by museli sedieť na stoličke bez sedátka. Za opakované porušenie by museli visieť za háky na strope.

 6. Avatar
  Najdenka
  2

  Dospelí = rodičia bývajú v škole najmä na rodičovských, nie? Myslím si, ž na nich by mali mať zakázané sa vykecávať. To sa občas deje. A mali by mať zakázané obhajovať záujmy svojich vlastných detí, ktoré idú niekedy proti záujmom ostatných.

 7. Avatar
  GeorgeMcLearis
  5

  Prepáčte že píšem zas ale mám niake otázky pretože som to asi trochu nepochopil. Ako to vlastne vnímate: buď tak že deti sú prísne a takéto zákazy tiež, to sa ale extra podobá tým našim školám(áno viem že existuje aj zoo škola atď) ale aj tak, alebo to vnímate ako to, že takéto učenie je len zábava a učiteľ povie ,,tak a robte si čo chcete” pretože viac ako polovica detí takýmto štýlom píše. No, lenže takto sa ten človek nenaučí prežiť v omnoho nebezpečnejšom svete. Chápem to pretože aj ja som tak písal. Preto prosím FF alebo niekoho iného aby mi odpovedal. Aj tak neviem prečo to píšem tu. Asi preto že sa mi nechce robiť Facebook alebo som lenivý pretože asi je na to anketa😅. A prepáčte keď som Vás urazil týmto komentárom. TAKŽE PROSÍM ODPEVEDE. To som ale truľo🤣

  1. Fictus Fabulus
   Fictus Fabulus
   6

   Ahoj, GeorgeMcLearis, začnem odzadu. Vonkoncom nie si truľo, a keby si to myslel vážne, tak by si ma tým trochu urazil, pretože si myslíš, že by som strácal čas debatami s truľami? Takže to beriem len ako taký bonmot (dúfam, že vieš, čo je to – druh bonboniéry to veru nie je.) Druhá veta odzadu: keď si myslíš, že si ma alebo nás urazil Tvojím komentárom, opäť to neberiem od Teba vážne. Som občas samoľúby a ješitný, ale ako by ma mohli uraziť inteligentné otázky a inteligentné úvahy inteligentného človeka? Naopak: Tvoje uvažovanie je veľmi podnetné (poznáš: podnet – prísudok, dva vetné členy. Sorry, to bol školácky vtip.) Škola, kde deti učia dospelých, má svoje pravidlá a svoj poriadok, nazvime ho “školský.” Sú tam rôzne pravidlá (toto slovo sa mi páči viac ako zákazy a príkazy.) Máš pravdu, veľa detí-stopárov zobralo túto výzvu ako príležitosť pomstiť sa dospelým. Keď im učitelia zakazujú mať mobily, tak aj ony chcú zakázať mobily dospelým v našej škole. Lenže o to vôbec nejde. V tejto škole sú celkom iné pravidlá (nehľadiac na to, že taká predpotopná vecička ako mobil by tam bola každému na smiech 🙂 Do tejto školy chodia dospelí DOBROVOĽNE, lebo im je to DOBRE a VOĽNE a DOBROVOĽNE prijímajú pravidlá, čiže obmedzenia a doporučenia. Napokon , už čoskoro začneme o tejto škole hovoriť a písať viacej. Ešte raz Ti ďakujem, milý George McLearis a teším sa na Tvoje ďalšie zamyslenia.

   1. Avatar
    GeorgeMcLearis
    3

    Ďakujem za odpoveď a pochvalu

 8. Avatar
  pátračka
  5

  Dospeláci majú právo a povinnosť získavať vedomosti zo všetkých detských hier,čarodejníckych predmetov a poznať všetky jahodové recepty. majú. Majú zakázané mračiť sa, šomrať a dudrať. Ak porušia zákaz musia sa na jednu celú hodinu postaviť na mihalnice ľavého oka 🙂 a pravým klipkať. Celý trest sa musí vykonávať v jahodovom záhone vedľa školníka kto tú školu drzí. 🙂 🙂 🙂 🙂 :):) 🙂 🙂

 9. Avatar
  Malá Lola
  3

  1. Nelietať a nebehať po chodbách a po triede.- Napísať písomku.
  2. Namiesto učenia na hodinách by sa učili cez prestávky.
  3. Nejesť počas prestávky ale počas hodiny.

 10. Avatar
  Aquarin
  3

  Prísny zákaz:
  Správať drzo, byť sa, lietať bez pokynu učiteľa, upresniť učiteľa…
  A trest: robiť kotrmelce po slniečku, vysieť 5 minút z dúhy alebo sa spustiť z mraku… : D

  1. Invictus
   Invictus
   1

   Samým sebou by mal byť práveže každý (asi si myslel biť sa… ) 😋

 11. Avatar
  Dorkas
  3

  pravidlá:
  1. neskákať do reči – 10 krát vyskočiť
  2. nepísať do riadku – budeš písať na plafón
  3. nedotýkať sa mobilov – musia mať celý deň ruky vo vreckách

 12. Avatar
  Emélia

  Mali by zakázané písať písomky, a nemohli by sa mračiť.A nemohli by byť prísny.A starší dospelí by si nemohli dovolovať do starších.🤓

  1. Avatar
   Emélia
   1

   Do mladších (oprava) 🙂

 13. Avatar
  Divoška
  2

  Prisni zakaz rozpravanie sa cez hodinu.
  Prisni zakaz jašenia sa cez prestavku.
  Od Divošky

 14. Avatar
  Korinka
  6

  Zákaz čarovania bez povolenia učiteľa, prísny zákaz axelerácie a zákaz používania výbušných rastlín

 15. Avatar
  Azura
  4

  Mali by zakázané robiť nudné veci napr. vypisovanie faktúr, bol by zákaz ostávať cez prestávky v triede

 16. Avatar
  Amarantka
  6

  Dospelí by mali zákaz nosenia obyčajného oblečenia do školy a museli by nosiť len šaty a obleky (na počesť detí) . Kto by prišiel v rifliach tak by sa mu ušiel trest odňatia miesta v lavici a musel by celý deň stáť. Kto by svoje priestupky opakoval bol by nútený klikovať až do príchodu najbližšieho leta.

 17. Avatar
  Sherla-Hanika
  4

  Dospelí by mali zakázané rozkazovať deťom, mračiť sa, kričať na deti, hádať sa, ak by chcel dospelák chodiť do školy musel by byť dobrosrdečný, usmievavý a vnímavý…

 18. Avatar
  Lixa
  1

  No…mohli by mať zakázané byť prísny alebo zakazovať nejaké veci a ako trest by mohli mať,že by sa jeden deň nemohli šmýkať po dúhe

 19. Avatar
  Lixa
  1

  No…mohli by mať zakázané byť prísny alebo zakazovať nejaké veci a ako trest by mohli mať,že by sa jeden deň nemohli šmýkať pobdúhe

Pridaj komentár