Štvrtá výzva – Zakázané činnosti

Ahoj Stopár, Stopárka!
Počas leta budú v Pravdozemi zostavovať školský poriadok pre školu, kde deti učia dospelých. V školách čudesníkov platia rôzne pravidlá a zákazy – napríklad zákaz mobilov.

V Pravdozemi bude taktiež školský poriadok. Napíš, čo by v školskom poriadku nemalo chýbať.

Výzva  znie:

Navrhni, čo dospelí v škole kde deti učia dospelých majú zakázané robiť a ako budú potrestaní ak zákaz porušia.

 

 •  Komentáre, ktoré sa ti páčia  nezabudni opečiatkovať. 
 • Ak ešte nemáš dočítanú prvú knihu, teraz je na to vhodný čas. Ukážku nájdeš tu.
 • A pokiaľ nie si súčasťou druhej výpravy, zaregistruj sa čo najskôr.

FF

Zdieľaj s priateľmi

168 komentárov

 1. Lovec píše:
  1

  Mali by počúvať deti a keď nie no tak poznámka do žiackej knižky

  • Fictus Fabulus Fictus Fabulus píše:

   Máš pravdu Lovec, dospelí zabudli, aké to bolo, keď boli oni deťmi, a rodičia či učitelia ich nepočúvali.

 2. Taťra píše:
  2

  Nemohli by sa ani trosinku mracit, inak by chodili kazdy den na doucovanie usmevu.😋 a ak by to nepomohlo navzdy by dostavali navod ako sa usmievat.😊

 3. Miss Dangerous píše:
  1

  Zakázané bude vyrušovať na hodine,hrať sa na mobile počas vyučovania, robiť grimasy cez hodinu, klamať a škaredo sa správať ku pani učiteľke.
  A keď to porušia tak budú pomáhať pani upratovačke.

 4. Mima píše:
  1

  A trest: musia celí rok pomáhať kuchárkam variť.

 5. Mima píše:
  2

  Nemôžu byť na mobile, nemôžu chodiť na WC
  cez hodinu a nemôžu hovoriť škaredé slová.😃

 6. YFIX píše:

  Zákaz rozprávania, jedenia (s výnimkou obeda), obed nemie byť donesený (musia ho celí zijesť).
  Trest: odobratie mena a schopností.

 7. StudioMoonTV píše:

  Nemôžu používať mobili,MP3 atď
  Ak to porušia 2 roky písať na tabuľu že nebude používať elektroniku

 8. Belladonna píše:
  2

  Je prísny zákaz vyjedať školskú jedáleň a ten kto to poruší skončí na hodinu v chladničke a ak zožerie školníkov veterník tak rovno na tri. Nie je povolené biť sa, kričať a urážať sa, všetci sa musia rešpektovať. Ten kto to poruší sa bude musieť celý večer starať o školské salamandri

 9. Elicorn píše:
  1

  Žiadne opravovanie ,mobili ani mudrovanie. Ak tieto pravidlá porušia budú musieť behať. A chcem sa ospravedlniť volám sa elicorn nie Eliška

 10. lisa píše:

  zákaz používani MOBILOV, budú odobraté

 11. Juela píše:
  8

  Dospepravidlá: kto bude mať osoplené vlasy, pôjde k Žeravému kameňu na poučenie, kto bude prdieť na hodine, pôjde k lekárovi, ktorý ho odprdí, kto nebude poslúchať pôjde ku hrochorožcovi na celý týždeň, kto bude špinavý na hodine, pôjde do práčky, kto bude milý, dostane koláčik na obed, kto bude nízky, pôjde k vyvyšovačovi, kto bude neúctivý, dostane na obed iba vystrúhanú uhorku, kto sa bude báť, pôjde k spaciemu lekárovi, ktorý ho uspí, kto nebude mať biele tričko a čiernu sukňu na hodine, alebo biele sako a čierne nohavice, tak si bude musieť dať na hlavu smradľavú ponožku. Kto sa opýta pred tým ako spolužiak povie 2, ten pôjde do koláčikovne, kto si zoberie zviera na hodinu, škola dá zvieraťu vlastný bytík, ak si niekto prinesie mobil, bude musieť navždy hlásiť v divadle zákaz mobilných telefónov pred predstavením, kto donesie pani učiteľke kvetinku, nemusí celý deň nič robiť, kto povie druhému smradľavý sopeľ alebo inú nadávku, bude mladším spolužiakom kontrolovať, či si dobre utreli zadok.

 12. Gulomet píše:
  4

  Keď niekto z dospelých bude fajčiť, bude robiť 60 klikov, keď bude piť pivo, musí ostať o jeden deň v škole dlhšie, keď bude mať neporiadok, bude musieť byť upratovač na 1 deň, keď bude podvádzať, bude vyhodený zo školy, keď niekomu pokazí diplom, bude musieť urobiť diplom aj za seba, aj za druhého a ešte keď niekto zaspí, bude robiť o hodinu dlhšie školu, keď niekto niekoho zatvorí do skrine, bude robiť 100 klikov a bude mať cez prázdniny 3 dni školu, keď niekto prinesie nôž, celá rodina bude vyhodená zo školy. To je všetko.

 13. Emily píše:
  5

  Školský poriadok
  1.Cez vyučovanie je zakázane sa mračiť. Kto to poruší pôjde do takzvaného usmiateho kútika (majúho v každej triede) ktorý je pri tabuli a musí tam ostať dve hodiny po škole a usmievať sa.
  2.Dospelí nesmú nosiť oblečenie s čiernou farbou. Kto to poruší bude musiet celí týžden nosiť škaredú oranžovú kombinézu ktorá čudne smrdí (nikto nevie od čoho je taká smradľavá)

 14. Olka píše:
  5

  Ja si myslím že by mohli byť pravidlá ako :
  Správaj sa úctivo ku svojim učiteľom.
  Vykaj učiteľom ale aj učiteľkám.
  Nikdy neprestavuj čas.
  Nemeškaj na vyučovanie.
  Keď jedno z týchto pravidiel porušíš, musíš dať riaditeľovi nejakú sladkosť.
  Žiadne z týchto pravidiel nemôžeš porušiť.

 15. Stále zimomriva píše:

  Dospelý by počas hodín nemohli piť a keby toto pravidlo porušili po vyučovaní by ostali upratovať okolie (dvor, kríky, stromy, kvety)

 16. Tak sa mi to páči píše:
  6

  Školský poriadok v škole, kde deti učia dospelých

  1. Dospelí by sa mali oslovovať len menami, ktoré tu platia (každý dospelý si vymyslí prezývku, ktorá bude zapísaná aj v detskom ,,klasifikovanom ozname”😁). Ak bude toto pravidlo porušené, trest bude vymyslieť 44 nových názvov a oslovení pre nové druhy kvetov alebo pre dospelých bez fantázie.
  2. Za nevyužívanie fantázie na hodinách budú dospelí potrestaní nasledovne: musia zaletieť do školskej fantasy poradne a napísať jednu strofu básne ,,Fantázia”. Túto báseň budú písať všetci bez kreativity a skončí sa až vtedy, keď všetci dospelí budú fantasticky kreatívni.
  3. Za neposlúchnutie detskej výzvy bude trest kúpiť dieťaťu lízanku.
  4. V škole platí prísny zákaz nudy. Kto ho poruší, ostane po škole vo vyučovni a napíše slohovú prácu o využívaní času bez nudy.

 17. Kira píše:
  4

  prvé pravidlo v žiadnom prípade sa dospelý nemôžu správať ako dospelý ak sa toto pravidlo poruší študenta zahrabú do piesku (cukru) na celý deň. Druhé pravidlo nikdy sa nemôže zahovárať ak niekto toto pravidlo poruší bude musieť po obede vydrhnúť celú jedáleň aj taniere. V areály celej školy sa nesmie pracovať ak niekto toto pravidlo poruší bude po škole toto pravidlo musieť sto krát prepísať na marcipánovú tabuľu .

 18. mšo-či píše:
  5

  Dospelý majú v školských pravidlách napísané:
  nepresadzujem si vždy len svoje
  nenosím do školy technologické zariadenia
  počúvam aj druhých
  cez hodinu nijako nevyrušujem
  neklamem, nezatajujem pravdu
  rešpektujem tieto pravidlá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *