Tímovník

Fictus

Fictus

Spisovateľ, maliar, hudobník, textár piesní, príležitostný raper a učiteľ detí, ktoré nechodia do školy. Keď si už myslel, že si konečne odpočinie a zažije zaslúžený pokoj, musel sa pustiť do pátrania po chlapcovi, ktorý sa mu stratil. (Daniel Hevier)

Haluzná Luna

Haluzná Luna

Tak trochu rozprávková osôbka. Venuje sa špeciálnej pedagogike a píše haluzné príbehy o všetkom, čo má rada: o putovaní, živloch, deťoch, stromoch a o mesiaci.  Poznáte ju podľa toho, že v esemeskách miesto š píše sh, čiže sa podpisuje Masha. Bude s vami komunikovať, teda odpovedať na vaše otázky a dávať vám svoje otázky. (Máša Orogváni)

Bobeš

Bobeš

Počítačový expert a dynamický chlapík s motorom v tele. Rozvášny, čiže vášnivý i rozvážny zároveň. Má rád problémy, pretože ich môže vyriešiť. Neustále v pohybe. Na našej výprave sa venuje SSSS (stratégii softvérovej systematizácii sieťovania). Ak netušíte, čo to môže byť, nič si z toho nerobte. To z nás nevie nikto. (Robert Hlásny)

Lajka

Lajka

Pani učiteľka, akú by chcelo mať každé dieťa. Kvôli nej chodí mnoho detí do školy. Blogerka, knihomilka, dobrovoľníčka. Mama, ktorá je zároveň kamoškou. Má nádherné vlasy do hrdzava, aké mali bojovníčky z Pána prsteňov. V našej výprave má hodnosť múdrej radkyne. (Ľubica Noščáková)

Dex

Dex

Najpokojnejší člen našej výpravy. Hovorí ticho a usmievavo a slovo “rieše-NIE” sa v jeho podaní vždy zmení na rieše-ÁNO. Má rád prírodu a rád zjednodušuje zložité veci. Vytvoril nám túto stránku. (Dušan Noščák)

Princezná-Tamtá

Princezná-Tamtá

Naša úžasná dizajnérka a výtvarníčka, ktorá sama vyzerá ako obrázok. Vytvorila pre nás nápis CHYMEROS a perfektné logo: CH, ktoré je zároveň šípkou smerujúcou dopredu. Krehká a bezbranná vyzerá iba na prvý pohľad. Inak je to cieľavedomá, precízna a húževnatá mladá dáma. (Martina Rozinajová)

Merivana

Merivana

Hudobníčka, speváčka, skladateľka, učiteľka hudby, gitaristka, klávesistka. Skladá a spieva piesne, ktoré by mohli spievať víly. Je v nich vlnenie oceánu, šepot vánku, konské hrivy vejúce vo vetre. Sama je nezachytiteľná ako víla. Putuje po celom svete, každú chvíľu je na inom mieste. Ale vždy, keď ju budeme potrebovať, môžeme s ňou rátať. (Ivana Mer)

Matti

Matti

Nezabudol na detské sny malého dobrodružného chlapca, ktorý túži objavovať. Preto odložil riaditeľský oblek a manažérsku kravatu a pridal sa na túto výpravu. A prišiel veľmi vhod, pretože potrebujeme skúseného manažéra a finančníka, aby sme mohli uskutočniť všetky naše predstavy. (Ľubomír Ondruš)

Myška

Myška

Hoci je vyštudovaná inžinierka ekonómie, má veľký cit pre pekné veci. Najradšej by bola, aby všetko pekné bolo zároveň aj dobré. Jej optimizmus je už v tomto stave nevyliečiteľný. V našej výprave má na starosti spojiť prízemie s vrchnými poschodiami – čiže každodenné potreby so snami a fantazírovaním. (Marianna Hevierová)

Bryndolf

Bryndolf

Najmladší člen našej výpravy. Sedemnásťročný študent Evanjelického Lýcea v Bratislave. Notorický čitateľ fantasy príbehov. Tieto dobrodružstvá ho tak fascinovali, že dnes ich prežíva naozaj v rôznych LARPoch. Okrem toho, že je výborným študentom, sa venuje aj historickému šermu. (Dávid Chovanec)

Pixie

Pixie

Som rodezský ridgeback a volám sa Mkangawi Akiiki Alvin. Ale môžete mi skrátene hovoriť iba Alvin, čo znamená staroanglicky priateľ. Taká je aj moja pani Pixie: priateľská, spoľahlivá a šikovná. Preto má v tejto výprave úlohu stáť na čele a všetko riadiť. (Martina Haršányiová)

Dagan

Dagan

Kameraman, fotograf, tvorca videí a hudobných klipov, strihač. Všetko, čo uvidíte na You Tube, je z jeho rúk a mašiniek. Ale pospájal aj všetky deti, ktoré sa prihlásili a neustále prihlasujú do obrovskej databázy. (Jaromír Ferianc)