Čo sa stane ďalej?

Ahoj Stopár, ahoj Stopárka!

Táto výzva zatiaľ nemá číslo. Nie všetko totiž musí byť hneď očíslované a v poradí.

Ako už zrejme vieš, 2. výprava sa začína 1.6.2018. Teraz môžeš prejaviť svoju fantáziu.

Napíš kto je tvojím obľúbeným hrdinom z Pravdozeme a čo by si ho nechal zažiť, ak by si bol ty autorom pokračovania jeho príbehu

Svoju odpoveď napíš do políčka “pridaj komentár” pod tento text. Použi aj svoje stopárske meno.

Nad tým, čo napíšeš však najprv porozmýšľaj. Môže sa totiž stať, že práve tvoja fantázia sa v Pravdozemi stane skutočnosťou. Tak aby sa nestala nejaká neželaná neplecha.

 • Ak sa ti zapáčia niektoré z už napísaných komentárov, opečiatkuj ich stlačením  pri komentári. Vždy, keď komentár dostane pečiatku, zjaví sa na chvíľu v Pravdozemi a budú si ho tam môcť prečítať.
 • Ak ešte nemáš dočítanú prvú knihu, teraz je na to vhodný čas.
 • A pokiaľ nie si súčasťou druhej výpravy, zaregistruj sa čo najskôr.

FF

62 názorov na “Čo sa stane ďalej?”

 1. Mojím hrdinom z Pravdozeme je Vertigos chcela by som aby Vertigos bol odzačiatku ako ho spoznal milý.

 2. Nela Molnárová

  Neviem… Asi sa to vsťahuje na tú knižku čo ste napísal… Žiaľ ja som ju ešte nečítala…. ????Ale asi by som chcela byť niekým…. (ten niekto sa práve rodí v mojej hlave…. Nie z knižky a za to sa ospravedlňujem ) asi by som chcela byť Kasta… Dievčatko ktoré je veľmi múdre na svoj vek (má 9r.) je skromné a myslí v podstate iba na ostatných aby sa mali dobre (ak ste si mysleli že nebude mať žiadnu chybu tak tuto máte dôkaz že každý má chybu????) myslí tak veľmi na ostatných že zabúda na seba… Má otrhané šaty je hladná. Na to však nemyslí má dobrých priateľov a rodinu…. Takže HAPPY END!!! ????

  1. Fictus Fabulus

   Ahoj, Nela. Nielen Tvoje vymyslené meno je pekné (Kasta), ale aj Tvoje myšlienky sú veľmi múdre. Radi by sme Ťa privítali medzi nami: práve také dievčatá, ako si Ty, hľadáme.

 3. citajuci-husky

  Knihu som zatiaľ nemala možnosť čítať, no chystám sa na to. Myslím si, že by mohol Chymeros na potulkách lesom naraziť na dvojčatá. Boli by to dvaja vysoký pätnásťroční chlapci s vlasmi podobajucimi sa na slamu a veľkými belasým očami. Mali by oblečenú ľanovú košeľu, hnedé kožené nohavice a tmavohnedú koženú vestu. Boli by veľmi srdeční a všade by chodili s Chymerosom, aby ho chránili a pomáhali mu. Mali by veľký zmysel pre humor a radi by vymýšľali.

 4. NetopierLu Pap

  Bolo by super keby sa znuvu stretol s priateľmi z mestečka ktorý ho skrývali a pomáhali mu v prvej knihe ale mená si teraz nepamätám myslím že jeden bol Adisport.

 5. Páči sa mi Chymeros, pretože je trpezlivý. Myslím si, že do Pravdozeme by mohlo postupne preniknúť viac detí, ktoré by vytvorili skupinu a objavovali iné svety. Mohli by byť biológmi a skúmať tajomné zvieratá Pravdozeme. Zvieratá v prenesenom význame môžu popisovať rôzne vlastnosti ľudí a preto by pozoroli ich správanie.

 6. Ja nemám žiadnu najobľúbenejšiu postavu, takže napíšem o hocičom … Asi o Orwelloch (Píše sa to tak?). Obiavia sa v Lese Modrých líšok, a nikto by nevedel prečo, lebo by všetko nasvedčovalo tomu že sa nič nedeje…Alebo nie?

  1. Orweloch. Ale nevadí mi to, iba rada opravujem… Sorry, ak som niekoho naštvala.????

 7. Saroyan. Mal by raz znovu stretnúť Chymerosa, Saroyan by mu pomáhal a stretli by sa nie len s doktorom Iškarjotom ( Saroyanovi by šmakoval ), ale aj s Žazwikom a Chazwikom ( tie plechové hlavy by rozhryzol ). Možno by sa mohli stretnúť s Blizardiou a Blue ( Blue mi prišla dosť sympatická ). A Chymeros by si mal doniesť Saroyana domov. A nejaká knižka IBA o Saroyanovi ( boli by aj iné postavy ) by nebola? ( myslel som tým niečo ako SOLO-StarWars story, toto by bolo Saroyan- Chymeros Story, takáto bonusová kniha by bola SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!:-() 🙂

  1. Fictus Fabulus

   Dark Wing Ty si BING(o)! Jasné, že by bola aj knižka o Saroyanovi a ďalšie postavy. My ich v tíme voláme solitéry – sú to postavy, ktoré si vypýtajú svoju vlastnú knižku. Môžem Ti prezradiť, že v týchto týždňoch pripravujeme komiks o Engaardovi a Kirkesor, ak si spomínaš, kto to je.

 8. Duma je moja najobľúbenejšia postava z Pravdozeme. A aj Blue je fajn. A aj vy pán Fictus Fabulus.
  Aj Vertigos by si zaslúžil pochvalu. A tiež deti z Trištvrti boli úžasné keď sa starali o Chymerosa.
  Čína Malille- priala by som si aby porazil Žazwika a Chazwika. A Chaotínka bola veľmi milá. ????

 9. Mne sa páčila ToYen. Neviem prečo , ale mohla by sa v tej knihe ešte ukázať. Mohla by byť jedna z tých postáv ktoré nikdy neviete na ktorej strane stoja. Napríklad by bola medzi štyridsiatimištyrmi, ale špehovala by tam pre jedenástich, ale v skutočnosti by pracovala pre niekoho úplne iného alebo iba na vlastú päsť. Keby Chymerosa zajala madam Belataar, mohla by mu pomôcť utiecť, potom by ho zase zradila aby si prilepšila u jedenástich ale v skutočnosti to mala premyslené a zase by mu pomohla. Možno že vyzerá ako slečinka s tým pávím chvostom alo mohla by mať v tom chvoste ukryté kovové pierka, ktoré môže použiť ako zbrane. Mohla by vedieť šermovať, ale aj rôzne bojové umenia napríklad kung-fu alebo nejaké úplne nové z Pravdozeme. A čo keby vedela ten chvost rotiahnuť tak, že by na ňom mohla plachtiť? Ale to je asi už moc uletené. Či nie?

  1. Tak sa mi to páči

   Aj mne sa ToYen veľmi páči a tvoje myšlienky sú veľmi zaujímavé
   P.s. vôbec to nie je uletené, podľa mňa by mohla vedieť omnoho viac uletených a bláznivých vecí

 10. Slečna Múdra

  Najviac sa mi páči Chaotínka. Mohla by niečo objaviť, niečo, čo by zmenilo Pravdozem aj iné svety k lepšiemu.

 11. Z knihy bolo veľmi ťažké si vybrať jednu postavu, ktorá by sa mi najviac páčila. Mne príde blízky Nyck Jaskyňa. Priala by som si, aby silou svojich básní porazil zlé sily a nastolil mier. Jeho verše naozaj hovoria do duše. Za asi najzáhadnejšiu postavu by som označila ToYen. Už len jej meno prezrádza, že je v nej niečo tajomné.
  Veľmi sa mi páčili aj dvojčatá Kirkesor a Engaard. Tieto dve tajomné deti je veľmi ťažké pochopiť, ale ich tajomnosť nesymbolizuje nič zlé. Asi..
  A to by som nebola ja, keby som sem nezapojila aj Dymu. príde mi trochu plachá ale aj odvážna. Naivná aj nedôverčivá. Aj pre ňu zrejme platí príslovie ,,Zjavy nie sú javy. Prízraky nie sú príznaky. A úkazy nie sú dôkazy.
  Okrem toho zbožňujem, Vertigosa, Činu Melvilla, skupinu Fire band, soviňonov.. A Chymerosa
  Predsa len, Chymeros je niekto, kto svojím správaním robí zo seba NIEKOHO. Dúfam, že sa ešte niekedy stretne so svojimi bratmi a sestrami z Trištvrti a zažije v Pravdozemi ešte veľa dobrodružstiev. A keď príde čas, možno sa vráti domov…

 12. Šimon Kirňak

  Nemám obľúbenú postavu, všetky sú skvelé, ale Chaotínka sa mi páči, pretože sa ako jediná soviňonka presadila. Prial by som jej, aby sa stala soviňonskou ministerkou školstva a pomohla viacerým soviňonkám presadiť sa.

 13. Inak, kto iný si všimol, že mená Kirkesor a Engaard sú vytvorené z mena filozofa Sørena Kierkegaarda? Inak, som Šimon Kirňak a až teraz mi došlo, ako mám podpisovať komentáre.

  1. Fictus Fabulus

   Šimon, skladám poklonu Tvojmu dôvtipu. Väčšina mien je nejakou prešmyčkou alebo zašifrovanou skladačkou, ale nečakal som, že ich niekto odhalí. Ty si to dokázal! Stále mi nejde do hlavy, ako sa Ti to podarilo. Mám na to iba jedno vysvetlenie: si mimoriadne bystrý a všímavovnímavý.

 14. Moje najobľúbenejšie postavy sú Kirkesor a Engaard. Kedže na nich Chymeros videl niečo – všetko tajomné tak by som im priala aby ten príbeh, ktorý Chymerosovi ešte nepovedali bol taký, že keby si ho Chymeros vypočul tak by sa ním inšpiroval a urobil to isté.
  Napr. 1. Mohlo by to súvisieť s tou školou kde deti učia dospelých. Dvijičky by ho tam tými ich trikmi preniesli a on by sa stal riaditeľom tej školy.
  2.Mohli by ho učiť tie ich triky. On by ich používal a oni by sa rehotali na tom ako mu nejdú.
  3.Vydal by sa hľadať kľúč, ktorý by bol dobrý na všetky zámky.

 15. Mojou obľúbenou postavou je DYMA. Nech zažije ešte veľa dobrodružstiev s Chymerosom ( ak ho vôbec pozná ) 🙂 :* 🙂 🙂 🙂 🙂

 16. Mojou obľúbenou postavou je DYMA. Nech zažije ešte veľa dobrodružstiev s Chymerosom ( ak ho vôbec pozná ) 🙂 :* 🙂 🙂 🙂 🙂

 17. Čina Melville je veľký pomocník a záchranca.Bola by som rada keby si to uvedomovali aj obyvatelia pravdozeme a vedeli by mu za to spoločne poďakovať.Preto by bolo super keby mu pripravili tajnú oslavu mnou nazývanú ĎAKOSLAVU.Bola by to veľká akcia,na ktorej vy sa stretli všetci,ktorých Čina Melville kedy zachránil.Tam by mu vzdali svoju veľkú vďaku a dali mu pripadne aj malé darčeky.????????????????????

 18. Možno je to trochu čudné ale mne sa páčili Orwelovia. Chcela by som aby sa po každom svete túlali iné časti ľudského tela napr. nos, ucho, zub, chodidlo…
  Tak tiež sa mi páčila aj Blue a chcela by som aby sa zoznámila so svojimi súrodencami: Yellow, Brown, Black, Purple, Green, White, Grey, Red, Orange…
  Drevil je tiež pre mňa skvelá postava, mohol by učiť aj nejaký predmet v tej škole kde učia deti lebo podľa mňa je tieš dušovv stále dieťa.
  Páči sa mi aj Saroyan musí byť smutný keď je iba jeden na svete a tak by som mu priala aby si našiel Ráchell ktorá je vlastne mačkotiker a žije v Kozmoverzume a nešťastnou náhodou ju vietor priniesol do Pravdozeme keď bola ešte maličká prajem im aby spolu mali tri detičky
  Chcela by som podporiť aj Chaotínku aby si založila vlastný jazykovedný ústav spojený s výukou a poradňou ako napiecť dobrý koláč, ako vedieť rýchlo pozametať keď príde návšteva, ako vedieť zakúriť v peci bez dreva a zahasiť oheň bez vody.

  1. Bola by som rada keby na mape bol aj les vlkov,keby som bola v tej knižke.Chymerosovi by som chcela pomôcť aj z niakymi ťažkostami a problémami,v klude by som mohla aj s ním chodiť na všeliaké miesta.

 19. CHYMEROS – chcela by som aby preplával morceán a vrátil sa späť do Pravdozeme.
  Nech ostane v Pravdozemi navždy, nech už do Čudnosveta nikdy nepôjde.

 20. Vlčia Královna-chcela by som byť vlčia královna preto lebo moji podaní by boli vlci a pomáhali by hlavne mne a iným a hlavne chymerosovi,moja schopnosť by bola rozumieť vlkom,to len tak niekto nevie.

  1. Vládkyňa vlkov? Hmm…. Tuším sa ti jeden zo Strieborných vlkov z lunoplání trochu vymkol zpod kontroly… Saroyan je toho dôkazom ;D Hehe..

 21. Bola by som rada keby na mape bol aj les vlkov,keby som bola v tej knižke.Chymerosovi by som chcela pomôcť aj z niakymi ťažkostami a problémami,v klude by som mohla aj s ním chodiť na všeliaké miesta.

 22. môj naj hrdina je Chymeros nechal bi som ho zažiť to ze bi skočil do portalu ktori vedie do 2 dimenzie

 23. Chymeros – pokojne nech sa sním deje čokoľvek, ale aj tak mám nápad. Mohol by si nájsť nejakú milú, dobrú, nebojácnu slečnu a začať s ňou chodiť na “rande”.

 24. Mne sa zdala dobrá najme madam Belatr, ktorá by mala mať dobrú, len trochu prehnanú myšlienku. Podľa mňa, by to malo byť niečo ako: zvrhnúť vládcov a dať tam deti z Čudnosveta. Len sa jej ich nedarí chytiť. Naviše to samé nechcú. Veď aj ja by som sa radšej vrátila, než by som tam mala rozhodovať.

 25. Prajem mu aby sa vratil domov a predtim zazil vela dobrodruzstiev, a nasiel si priatelov ktory mu pomozu.
  Vela stastia Chymeros.????

 26. Určite Chymeros dúfam že sa dostane domov
  A zažije veľa dobrodružstiev
  Veľa šťastia Chymeros

Komentáre sú uzavreté.

0
  0
  Váš košík
  Váš košík je prázdnySpäť do obchodu