Druhá výzva: Ako si prišiel k svojmu menu

Chymeros zažil množstvo dobrodružstiev, nebezpečných, aj príjemných stretnutí než našiel svoje meno.

Zdá sa, že niekde v Pravdozemi sa obyvateľom zjaví Tvoja odpoveď vždy, keď dostane pečiatku   V Pravdozemi to vyvolalo veľký záujem a obyvatelia by chceli lepšie spoznať čudesníkov, ktorí im píšu.

Ako prišlo k tebe to tvoje stopárske menoNapíš do komentára pod výzvu aký príbeh sa skrýva za tvojím menom.

 • Opečiatkuj príbehy stopárskych mien, ktoré ťa zaujali.
 • Ak ešte nemáš dočítanú prvú knihu, teraz je na to vhodný čas.
 • A pokiaľ nie si súčasťou druhej výpravy, zaregistruj sa čo najskôr.

FF

234 názorov na “Druhá výzva: Ako si prišiel k svojmu menu”

 1. Lívia Ragulová

  K môjmu stopárskemu menu som prišla tak že babka išla robiť topinky a mna napadlo aby sa to rýmovalo topinka mirika.

 2. K môjmu menu som prišiel tak že chcem byť rýchly ako formula a to sa podobá na Formulus.

 3. Moje meno sa neobjavilo naraz. Prvá časť – Luna(čo znamená musiac), sa ku mne dostalo náhodou.
  Bol spln. Asi o polnoci som sa zobudila. Len tak, z ničiho nič. A v izbe bolo svetlo skoro ako cez deň. Pozrela som sa z okna a tam nad obzorov visel mesiac. Žiaril veľmi silno a dalo by sa pri tom aj čítať. Tak mi napadlo Luna.
  Druhá časť si dala trochu načas, ale keď som si raz prekladala názvy dinosaurov(sú po latinsky a niektroré naázvy sa fekt nedajú zapamätať, napríklad taký Micropachycephalosaurus), a jeden sa volal Dracopelta, čiže dračí štít. Zaujalo ma to a dala som si preložiť slovo drak. A tam mi to napísalo Darconis.
  Odvtedy to neviem dostať z hlavy. Ale dokopy to znie dobre, nie?

 4. Takéto meno som si dal preto, lebo sa vždy usmievam a dokážem sa smiať skoro na všetkom a všade, aj sám na sebe.

 5. S mojim stoparskym menom som sa skoro už narodil????
  Keď som bol maly stále som dudlal dudlik a tak mi babka začala hovoriť “Dudusko” neskôr s toho vzniklo “bubusko”a to mi zostalo doteraz ????

 6. Keď som bol malý a spýtali sa ma ako sa volám, odpovedal som: Tadeáško Princ. Mnohí to pochopili, že moje priezvisko je Princ, ale tak som sa ja sám chápal 🙂 Je to prozaické a jednoduché.

 7. K svojmu menu som prišla takto: raz som pozerala film a tam sa jedna postava volala Glim a mne sa to meno zapáčilo, tak som sa tak nazvala????

 8. Chcela som sa volat Mimi ale jedna noja spoluziacka sa tak uz volala a tam mi pani ucitelka dala meno Lína mne sa nepáči ale že vôbec chcela som byt Mimi tak ma prezýva každý dalo by sa moje meno zmeniť?

 9. Moje meno je vlastne skratka od celého mena Alessandra. Vždy sa mi páčili nejaké nezvyčajné a originálne mená ktoré nevidíme každý deň. Podobá sa to na Alexandra, ale tie 2 ss namiesto x na mňa pôsobili tak vznešene. Zapadalo mi to aj do deje Chymerosa to meno sa mi k tomu hodilo. Meno je grécke a mňa Grécko ako krajina veľmi fascinuje. Grécky bohovia a tak. V preklade moje meno znamená Obrankyňa mužov čo je úžasné pretože to, ako princ zachráni princeznú je staré a niekto by mal ochraňovať aj našich princov.

 10. K môjmu stopárskemu menu som prišla takto: Chodím na husle, rada spievam a Doremifa sa mi zdalo byť fajn, inšpirovala som sa stupnicou Do Re Mi Fa Sol La Si Do. (volám sa Veronika)

 11. citajuci-husky

  Moje meno znie asi trochu čudne (a asi tak aj vyzerá). Teda aspoň podľa mňa. Pôvodne to malo byť čítajúci husky, ale keď som sa prihlasovala, napísalo mi to tam takto a ja som to nezmenila. Možno to tak malo byť. A prečo toto meno? Čítajúci preto, lebo milujem čítanie a čítam skoro stále. Husky preto, lebo mám veľmi rada psy. Husky je jeden zo psov, ktorého by som niekedy chcela mať. Páči sa mi, že je taký jednoduchý a nenápadný, no pritom veľmi užitočný. A možno by mal byť taký každý z nás. No vybrala som si ho aj preto, že som vždy túžila ísť na miesta., kde je stále zima a sneh. Na Aljašku, Sibír, Arktídu, Antarktídu… A husky pochádza práve odtiaľ.

 12. K môjmu menu som prišiel tak že som písal krátky príbeh a v ňom sa hlavná postava volala proof

 13. K môjmu menu som prišla cez jednu sériu kníh: Thomas Brezina Sedem labiek za Penny
  V tej knihe sa hlavná hrdinka volá Penelopa= Penny

 14. K môjmu menu som prišla celkom normálne.Kedže sme v prvej generácii pátrali po chlapcovi bez mena pripadalo mi,že sme detektívi.A moje priezvisko sa začína na K a tak som detektívka K.Ja viem,meno mohlo byt aj lepšie,ale je to ako v realite:Aké meno dostanete to budete nosiť celý život.????????‍♀️????

 15. Kúzelník BUM

  Moje meno vzniklo tak že som si obľúbila čarodejníkov a BUM preto lebo sa to k tomu hodí.
  A chcela by som si niekedy zahrať aj v príbehu.

 16. Moje stopárske meno vzniklo z môjho priezviska. MOKOŠ / MOKOŠA je vo východoslovanskej mytológií bohyňa-patrónka ženskosti, plodnosti, manželstva, zrodenia, domova… 🙂

 17. Náhodou som sa dozvedela o Chymerose. Bol krásny, nezvyčajne slnečný deň, sedela som so sesternicou von a rozprávala mi o pôvode svojho mena. Volá sa Sofia. Vravela mi, že je gréckeho pôvodu a nazývala sa tak aj najveľkolepejšia katedrála na svete Hagia Sofia v Carihrade. Meno používali Slovania a v preklade znamená vzdelanie. Toto meno sa mi veľmi zapáčilo a navyše mi pri plnení výziev často pomáhala.A preto som sa rozhodla ho použiť pre svoje stopárske meno…

 18. Asi pred dvoma rokmi som bola na tábore kde sme mali mať prezývku. Dlho som rozmýšľala akú prezývku si dám ale aj tak som na nic neprišla. A keď nastal ten deň D kedy som do tábora prišla ani vtedy som nič nevedela. Sadali sme si do kruhu aby sme povedali svoju prezývku ale stále nič. Pýtala som sa dievčat naokolo a jedna mi našepkala:,, Daj si Ami.” A keďže ma nič lepšie nenapadlo povedala som Ami. Bola som však nešťastná pretože prezývka pre mňa nemala význam. A tak som ho hľadala. Trvalo to dlho ale potom mi to doplo. Mňa kamarátky aj rodina volajú Agi. A moje priezvisko sa začína na ‘m’ a keď to spojíme vznikne Ami. A teraz už má táto prezývka pre mňa aj význam a mám ju rada.

 19. KnihozrutkaMatilda

  Svoje meno som odvodila od mojich dvoch obľúbených vecí- čítanie a meno Matilda. Knihožrútka preto, lebo vždy keď nejakú knihu ukoristím, prečítam ju kľudne aj za 2 hodiny. 🙂

 20. Hľadal som meno ktoré bude mať tak trochu šmrnc, ako napr. Jack Sparrow. Vznikol Nullov, z toho zas Nullom. Potom mi došlo že šmrnc není len v slove ale dosť aj v tom koho označuje. Takže človek môže priniesť slávu menu a nie naopak. Ta tak.

 21. Slečna Múdra

  Svoje meno som si vybrala preto, že ma takto volajú skoro všetci spolužiaci.

 22. Ja som prišla k môjmu menu len tak náhodne na hodine Angličtiny sme si čítali zaujímavý text a tam sa mi to meno zapáčilo!????

 23. Moje meno je z filmu Saw. Páči sa mi, pretože Jigsaw má skvelú myšlienku (aj keď mnohí s tým nesúhlasia a je to trochu strašidelné), ale mne sa páči a tak to meno používam

 24. MikaPika11 (Mirka)

  Ja som chcela mať niake dobré stoparske meno a chcela som aby sa to rymovala so pika a ja sa volam Mirka tak som dala preč r a je to MikaPika11 a ta jedenastka znamena ako ze mam 11 rokov.

 25. Moje meno “Universum” znamená po latínsky vesmír. To preto, lebo mám už od ôsmich rokoch mám rada vesmír a stále sa o vesmír zaujímam.

 26. Hachiko príbeh psa – je môj najobľúbenejší film. Hachiko – hlavný hrdina bol vytrvalý, trpezlivý, verný, vedel si získať dôveru aj nájsť tú správnu stopu. Preto som si dal meno Haciko. Je to stopárske meno iba pre dobrodružstvo s Chymerosom.

 27. Miška šiška

  Išli sme z.jednej súťaže a zapáčila sa mi jedna šiška, a druhá,tretia, štvrtá… a nakoniec ich bolo 12. Neskôj zahlásila kamárka ,,Miška šiška!” A bolo. Takto som sa dostala k svojmu stopárskemu menu. ????

 28. Mišel Kepko Rožková

  moje meno vzniklo veeeľmi zvláštne… Tak začneme postupne-
  Mišel- to je moja prezývka( čiže nič zaujímavé zatiaľ). Volajú ma tak od malička.
  Kepko- toto slovo vzniklo náhodne a to keď som išla s kamarátkou po obchode a ona zahlásila ” poďme do kepka” a obidve sme sa v mmomente začali smiať… chcela povedať nech ideme do pepka (pepco)… a tak nejak nás táto hláška od vtedy sprevádza…
  Rožková- “rožková” je odvodené od slova rožok… samozrejme opäť to má svoju príhodu. No úprimne si ju už veľmi nepamätám, ale tiež je to proste také slovo mojej kamarátky a mňa. Vždy keď sme smutné tak sa rozosmievame frázou “vadný prachatý rožok” a z toho som si nejako odvodila že rožková….
  Takže asi tak nejako sa má vec s mojim menom 🙂

 29. K svoju menu som prišla celkom jednoduchým spôsobom. Priznám sa že na začiatku som nevedela ako sa mám pomenovať. Rozmýšľala som teda nad tým, čo na mne je odlišné od väčšiny. Keď som mala okolo 9 rokov presťahovali sme sa do Číny, kde sme žili ďalšie tri roky. A tak niako vznikla moje stopárske meno “Číňanka”.

 30. Môj spolužiak mi len tak medzi rečou spomenul meno Chymeros. Začudovala som sa, ale nechcela som byť trápna a vypytovať sa. Len čo som prišla domov vyhľadala som si to a bum! Zrazu vidím pred sebou super zaujímavý projekt! Ihneď som sa prihlásila a tu nastal problém. Aké si dám meno? Večer, išiel môj teraz obľúbený film- Hry o život- Drozdajka. Tam som uvidela hlavnú hrdinku Katniss a povedala som si, to je to meno! Bežala som k počítaču a zadala ho. Tak, to je príbeh môjho mena.

 31. Moje meno mám od malička, dala mi ho mamina, je to skratka môjho mena Lianna a znamená to dar od Boha 🙂 takze v skratke Som asi “Darcek” 🙂

 32. Ružové Prasiatko

  Moje meno je ružové prasiatko, ????
  Mojim snom je raz mať doma prasiatko milujem ich ???? v USA chovajú mini prasiatka ako domáce zvieratká a já si velmi želám jedno vlastniť je to však tašie ako sa zdá ???? také mini prasiatko stojí više 100€ a to je celkom dosť a keď že ich tak velmi milujem dávám si takú prezývku všade aj tu. A úprimne aj já som také prasiatko ????????

  1. Ružové Prasiatko

   Napíšete mi prosím aj svoj nazor na moj sen a príbeh♥️❤️????????

   1. Dušan Noščák

    Videl som dokument, kde chovatelia dávali prasiatku na nohy ponožky, aby ich v noci keď s nimi spí v posteli neškriabalo 🙂
    Ja by som prasiatko v byte nechoval, ale pre veľa ľudí ne to sen. Raz sa ti splní.

    1. Ja som si nasetrila a isli sme ho kupit do Trnavy, ale velmi sa ma balo, tak sme ho nekupili

  2. Ja som si nasetrila a isli sme ho kupit do Trnavy, ale velmi sa ma balo, tak sme ho nekupili

 33. Alžbeta Martincová

  Keď som bola malá, teda krpatá, hnevali ma kamaráti z dvora, že ma volajú Beta-klebeta. Rodičia mi hovorili Betka, čo sa mi vtedy veľmi páčilo. Lenže aj ja som začala rásť a oslovovanie Betka mi škrípalo v ušiach ako kovová lyžička na hliníkovom ešuse. Aj dnes ma pri tom slová “pichá” … Môj starší brat to akosi zo mňa vycítil a zrazu bola zo mňa Beba. A je to tak dodnes. Moja sedemdesiatsedemročná mama mi hovorí stále Betka. No … ale ona môže, veď mi tak hovorí už skoro štyridsaťsedem rokov. Táto moja prezývka mi prischla a je veľmi obľúbená u majiteľov psov, ktorí radi pokrikujú na nich “Beba k nohe”. Vtedy neviem, ktorým smerom ísť, alebo či mám šteknúť a pribehnúť alebo sa len tváriť, že to nie je moje meno. Ale je.

  1. ????????????????????????toto je zatiaľ úplná TOPka z komentárov a menových príbehov!!!! Fakt veľmi milé 🙂

 34. K svojmu stoparskému menu Stella som prišla tak , že keď so mala 7 rokov milovala som meno Stella mala som rada aj tú rozprávku Winx Club neviem či to píšem dobre ale proste milovala som tu postavu.Chcela som byť ako ona milá pekná a vtipna o to mi išlo. Až do teraz milujem meno Stella mám aj sesternicu ktorá sa tak volá .Ked som išla do školy a urobila som si dva copy spolužiaci ma nazýval pozrite kto prišiel naše usmievave slniečko stella . Už teraz ked som staršia ma tak spolužiaci nevolajú už iba takou menšou prezývkou Anča a som rada za tuto prezyvku.

  1. Jeeej to sme dve, aj som milovala Floru????????a s kamoskou sme chceli najst ich skolu

 35. Ani neviem, lebo môj bratranec ma tak volal, síce sa mi to nepáčilo ale donútil ma dat si také.

 36. Ruby Raundhause

  ja som k svojmu menu prišla tak, že som jedného večera pozerala film menom: JUMANJI . Stalo sa tam : štyria vysokoškoláci -čky boli po škole pán riaditeľ ich zaviedol do miestnosti kde im dal trest. Jeden z nich našiel hru menom JUMANJI.Veľmi ich hra zaujala a začali hrať. Skoro v ten okamžik sa ocitli v tej hre.aby sa dostali von museli ju vyhrať.Bolo to veľmi ťažké, lebo každý mal iba tri životy.Ale každý mal aj svoje schopnosti.Nie že mohli čarovať ale napr. Ruby Raundhause vedela karate,i kido ………… atď.najviac sa mi na nej páčilo že bola silná, odvážna vedela dobre bojové umenie.

 37. Svoje meno som si dal preto, lebo Viktor znamená v latinčine víťaz a ja rád súťažím a vyhrávam.

  Mia je jazdkyňa na koni a ja zbožňujem kone. Preto som si zvolila takéto meno.

 38. America je meno mojej obľúbenej postavy z knižnej série Selekcia. Je to dievča s ktorým mám viacero spoločných vlastností. Je nebojácna a snaží sa získať lasku princa Maxona ale popri tom miluje aj Aspena, chlapca ktorému obetovala svoju prvú lásku.
  Ja som na tom tak nejak rovnako.

 39. milujem mačky. Himiko je meno mojej malej mačičky a v posledných dňoch ma ukľudňovala, tak som si povedala, že si tu svoje miesto zaslúži 🙂

 40. “Srdiečko” , to úžasné slovo plné lásky, ma napĺňa a prenasleduje od môjho narodenia. Už keď ma mamička nosila pod svojím srdiečkom, tak mi stále šepkala ….”ty si moje srdiečko, moja láska, moje ja”…..a takto ma oslovuje už 11 rokov a tak som na oslovenie srdiečko veľmi pyšná. No povedzte, čo iné by som si mala zvoliť za svoje stopárske meno….háááá

 41. ja som k svojmu stoparskemu menu prisla tak ze chalani v nasej triede stale hovorili ze ked jeden z nich povedal nieco na niekoho tak ako ho videli oni v ich svete tak hovorily ze je rebel a nie ze by som bola ja zla ale jednoducho sa mi paci slovo rebelka a pride mi to cool

 42. Svoje stopárske meno som si vybrala podľa nášho psa Oskara, ktorého sme si priviezli z útulku. Je nám za to veľmi vďačný, vďaku a svoju inteligenciu preukazuje svojím pohľadom, postojom a rýchlym učením sa nových kúskov. Nikdy som ako dieťa nemala a nemohla mať psa. Oskar mi to teraz vynahrádza každý deň.

 43. Mačička 2003

  Svoje stopárske meno som si vybrala podľa najobľúbenejšieho zvieratka a roku narodenia.

 44. Začala som chodiť na tanečnú asi pred troma rokmi pánovi učiteľovi sa už nchcelo hovoriť moje dlhé meno, tak hľadal iné meno alebo prezývku ktorým by ma volal a rozhodol sa že ma bude volať Karči mne sa prezývka veľmi zapáčila a preto som sa rozhodla že to bude moje stopárske meno.

 45. Som veľká milovníčka Anime a moja prezývka vznikla na nemčine ked som si vybrala prezývku Beate. A tak nejako…..je to podľa mojej obľúbenej postavy s anime

 46. Ema Fratričová

  Moje stopárske meno som si vybrala,
  lebo keď som bola malá
  som bola na Kaukaze a prišiel medveď a začal
  na mňa kričať,,popo!”prišiel indiánsky
  náčelník a kričal na mňa,,kate!”tak som s toho
  bola úplne, petl’a tak mi vniklo meno popokatepetl????✅

 47. Svoje stopárske meno som si vybrala preto, lebo mám rada straky a kraka je podobné meno ako straka.

 48. My sme deti, detičky,
  chodíme do školičky.
  Tretiaci sme známa vec,
  vie to každý cicavec, hlodavec, pavúkovec, plazovec, stavovec, bezstavovec.
  B naše písmeno
  dalo nám meno /3.B/
  No vždy ked´sa dá lietali ako vtáky,
  preto sme malé detváky.
  Voľnosť rady máme,
  s písmenami, číslami, farbami, kartami, knihami sa hráme a zabávame.

 49. Lea Valachyova aronko

  ja som si dala prezivu Aronko lebo kon na ktorom som jazdela sa volal Aron

 50. k svojmu menu som sa dostal tak ,že raz som šla do knižnice a chcela som si požičať nijakú knižku. A v tom som našla túto drámu začala som ju čítať až som počas prázdnin prečítala všetkých 5 dejstiev. A ucvátilo ma to .

 51. Moje meno je kombinovane s mojim menom a menom Emili a moje oblubene zviera Pug a tak vzniklo TimiliPug ????????

 52. Temné dievča

  Moje meno vzniklo tak že kniha sa volá “Stopy vedú do temnoty” tak som sa inšpirovala slovom temnota. A kedže som dievča tak “Temné dievča” =)

 53. Ja sa volám Erikson, lebo vikingovia mali meno po svojom otcovi, napríklad Ivan Ivarsson.

 54. Moje meno vzniklo kombináciou slov: kniha a milujem. Prečo zrovna tieto dve slová? Lebo milujem knihy. A tak vzniko “KNIHOMILKA” nehovorím že som to vymyslela sama (trochu mi pomohla mama ale ona chcela Knihomolka) ????????KNIHOMILKA

 55. le wikipedia: čislo 6 symbolizuje splnené túžby, vyrovnanosť, hlboký zmier, spokojnosť a pokoj.- ako človek ktorý toto píše. A hlavne tri šestky vedľa seba majú tiež veľký význam muhahaha….
  Preto Six

 56. Moje meno Wifigirl vzniklo tak ze ma moj ocko zacal volat Wifi a potom ma tak volali aj spoluziaci v triede

 57. luk vzniklo tak že sa volám Lukáš ale všetci ma volajú Luk, a 100 preto lebo sa mi to číslo páči????.

 58. jej meno je hviezda

  Jej meno je hviezda vzniklo tak že som preložila moje meno do hebrejčiny keďže mám veľmi rada Izrael a toto je výsledok prekladu ????

 59. Moje meno vzniklo tak, že som spojila prvé tri písmená môjho mena a priezviska dokopy a vzniklo z toho ELIBRA.
  ( dala som preč dĺžne, lebo potom by bolo ELIBRÁ )

 60. volám sa felixia. Som tip človeka ktorý je niekedy smutný a niekedy šťastný. Ale to asi každý. Felixia je niečo ako Félix a to je vták ktorý vstáva z popola. Cítim sa že tiež niekedy vstanem z popola…

 61. K môjmu menu som prišla tak že som skrášlila mano Hanka a práve čítam prvú knihu a je super

 62. Moje meno je Estel a znamená po sindarsky (vznešená elfština) Nádej. Keďže som veľkým obdivovateľom pána profesora Tolkiena, tak toto meno nemohlo byť iné, navyše, meno Estel má pre mňa aj iný vnútorný význam. Toto meno, nosil aj hraničiar Aragorn, kým dospel. Mám pocit, že to, že si toto meno našlo ku mne cestu má svoj zmysel, tak preto, som tu v Pravdozemi známa pod menom Estel, Nádej…

 63. Moje meno odzadu je Aknah, ale to sa zle vyslovuje tak si dávam prezývku akna(aj ked mi to trochu divne znie =P)

 64. Meno Lina je slovo švédskeho pôvodu a v preklade znamená riadok.Ja knihy milujem takže lepšie meno som si vybrať ani nemohla.

 65. Moje meno má svoj príbeh. S priateľkou sme pozerali, že ako ako sa povedia slová v cudzích jazykoch, a SonBrilla, teda, slnečné okuliare, je po afrikánsky.

 66. Moje meno Emélia vzniklo kombináciou môjho skutočného mena a prezývky,ktorú mi dal ocko.

 67. Kaťuš – tak ma prezýva moja najobľúbenejšia kamoška a mne sa to strašne páči.

 68. Ja som ku svojmu menu prišiel, keď som sa díval na YouTube na jednu hru a bola tam taká tapejara (tapejara je druh dinosaura dinosaura) a volala sa dark wing. Hrozne sa mi páčila a tak som sa tak pomenoval. 🙂

 69. Džimtina- to meno som si vymyslela sama Džim- po anglicky sa to píše Gym alebo aj Gymnastics znamená to Gymnastika alebo aj Gymnastka.❤a ja gymnastiku zbožňujem
  tina – tak ma prezývajú moji kamaráti ale viem že sa to píše veľkým písmenom ale vyzeralo by to blbo takže som ho dala malým ????

 70. tigrica Ivanita

  Ja som prišla k svojmu menu takto:čítam veľa kníh a často sa v nich vyskytujú tigre ako dobré postavy a Ivanita,tak ma volajú rodičia

 71. Moje meno vzniklo na základe mojich reakcií na roztomilé zvieratá,veci.Citujem…”Preboha to je aký zlatučký psík Uňuňuňuuuu❤️”

 72. Mám rád šifry a rébusy a moje stopárske meno vzniklo zašifrovaním môjho krstného mena.

 73. JanulienkaLienka

  K svojmu menu som prišla tak, že moja najmladšia sestra ma začala prezývať Januľka a mne sa to zapáčilo. A lienka je môj obľúbený hmyz.

 74. Moje stopárske meno je :Bianuska. Preto som si ho dala, lebo je to moja zdrobnenina.Je to milé.

 75. Moje stopárske meno je sebo, lebo mám to skrátené v mojom mene a väčšinou ma tak nazývajú moji kamaráti.

 76. Moje meno vzniklo skomolením mojej prezývky a anglického slova unicorn-jednorožec.
  Jednorožce milujeeeeem 🙂
  A girl je dievča 🙂

 77. Liana Velebírová

  Moje meno je po mojom škrečkovi (FUFO) bol to môj naj kamarát (áno bol bohužiaľ zomrel teraz mám FOXI a mám ju nadovšetko rada ale už nikdy nič nevyplní dieru v srdci po FUFOVI)

 78. Moje stopárske meno si ma asi našlo samo. 🙂 Ja som skrátka odmalička Tiger. Vždy sa mi toto zviera páčilo, a kedykoľvek som sa hral na zvierací svet, vždy som sa čaroval na tigra. A dodnes je to moje najobľúbenejšie zviera. Takže keď som si mal vybrať stopárske meno, bolo to jasné. 🙂

 79. Malá Lola som sa nazvala lebo ma napadlo že by v príbehu mohlo byť malé dievčatko ktoré by sa túlalo po Pravdozemi.

 80. Terezka Barboráková

  Moje stopárske meno som si vymyslela.Chcela som tam zapojiť niečo z môjho mena,aby to bolo zaujímavé.
  a tak vzniklo Teremteta

 81. Nela Molnárová

  Volám sa NE-la MO-lnárová čiže Nemo a aj podľa Nema (tej rybky) lebo to mám rada a hlavne sa mi to páči… Som presne taká zvedavá ako Nemo ????

 82. Prečo ma vlastne napadlo Sizi04??? Sama neviem, ale viem, že mám rada číslo 4 🙂 Ale prečo ma napadlo Sizi.. neviem 🙂

 83. Raz ma napadlo,ze ked budem dospelak mohol by som byt kuchar.Mal by som pizzeriu ,alebo stanok s TACOS.Tak preto kuchar HUHU.

 84. ja mam rada harryho pottera (knihy) a tiež píšem jednu fanfikciu na HP a moja hlavná postava sa volá SARAH BLACK ako dcera Siriusa Blacka

 85. Ohnivá päsť

  V jednom zošítku s nálepkami bola jedna nálepka, na ktorej bola päsť v plameňoch a to ma zaujalo.

 86. Unicorn znamená jednorožec. Je to krásna, čarovná bytosť zo sveta rozprávok. Tiež je plný farieb a ja mám farby rada.

 87. Keď sme sa vonku hrali, rozmýšľala som nad menom ktoré súvisí s vodou. Voda-Aqua a zakončenie-rin. Tak vzniklo meno Aquarin. : D

 88. Mali sme jednu fenku ktora sa volala DASSY a ako som sa prihlasovala tak som si spomenula na našu fenku .????????????

 89. Damián Cingeľ

  Moje meno vzniklo tak že s bratrancom s ktorým mám výborný vzťah sme vymysleli meno Kokodačka počas stavania lega,k tomu som pridal -kulus podľa mena Fictus Fabulus inač toto meno mi pripomína ocka ktorý ma má veľmi veľmi rád,namiesto K na začiatku slova som dal Ch a tak vzniklo meno Chokodakulus.

 90. Ja osobne pracujem na vlastnom príbehu a moje stopárske meno je rovnaké ako meno hlavného hrdinu

 91. Keď sim si vitváral účty na hry tak som musel zadať nejakú prezývku. Tak spm prišiel k menu Dinun999

 92. K svojmu menu som prišla takto:
  najskôr som mala v hlave prázdno. Potom mi začali do hlavy prúdiť nápady, ale ani jeden nebol dobrý. Zrazu sa mi v hlave rozsvietilo a prišlo to meno:ĎOĎA.

 93. No… Vlastne ja sama netuším ako ku mne prišlo. Len tak mi to napadlo. Pôvodne som sa chcela nazvať Sweet_Mirabela, no to sa mi moc nepozdávalo. A potom som niekde videla meno Raisa a tak sa mi zapáčilo, že som ho proste musela použiť. Ešte som rozmýšľala nad Olympiou, no to by bolo moc dlhé. A keď už mám niečo povedať k tomu Sweet, tak ja osobne si myslím, že som celkom rozkošná. ;-D

 94. Vitváral som si účty na hry tak som musel zadať “disply name”.
  Tak som prišiel k menu Dimun999.

 95. Ja mam od malička psa ,sučku ktorá rástla so mnou.Ja ju mám veľmi rada,tak som si dala jej meno.

 96. Tak sa mi to páči

  Príbeh môjho mena je zložitý, ale výsledok stál za to. 🙂
  Raz, bolo to už dávno, som sedela na lúke a dívala sa hore na oblaky. Zrazu mi pred očami oblaky spurpuroveli a nebo sa začalo približovať. Necítila som však strach, bola som akoby hypnotizovaná. Zrazu som preletela cez tú purpurovú nádheru a ocitla sa v inom svete. Všetko bolo krásne, pripomínalo mi to moje sny, predstavy, spomienky.. Neviem, koľko som tam bola, možno 5 minút, možno hodinu možno ešte dlhšie. Predo mnou sa zjavilo zrkadlo a z neho vystúpilo dievča, ktoré mi bolo zároveň veľmi blízke a zároveň tak vzdialené. Povedalo mi: ,,Vitaj, si vo svete Tak sa jej to páči. Tu sa nahrávajú a zaznamenávajú všetky tvoje spomienky, sny, túžby.. Všetko je tu navždy zaznamenané a nikdy sa to nestratí.” Popravde, bola som unesená. Spomenula som si na kopu vecí, ktoré boli pre mňa dovtedy neobjasnené a zastreté rúškom tajomstva. Akoby v mojej mysli niekto otvoril zásuvku ,,Zabudnuté” a vybral z nej všetky veci. S dievčinou sme prešli celú krajinu a keď sme stáli pri ,,Rieke nesplnených snov”, dievčina mi povedala: ,,Tu sa musíme rozlúčiť. Poplavíš sa so svojimi snami, ktoré sa raz splnia. Musíš len chcieť. Možno sa už nestretneme, ale nezabudni, vždy sa ti to tak bude páčiť..” Nestihla som nič povedať, lebo dievča ma jemne sotilo do rieky. Jej prúd ma unášal z tej ďalekej krajiny domov. Videla som to tajomné dievča ako mi máva, ale potom som ju stratila z dohľadu a vlnky, ktoré si šepotali ,,tak sa ti to páči, musí sa ti to tak páčiť..” ma napokon uspali. Prebudila som sa na tom istom mieste, na lúke pod oblakmi, ktoré boli znova belasé. Pochopila som, že moje meno tvoria tie záhadné slová zo sveta spomienok.
  Tak sa mi to páči

 97. Mám rád červenú farbu, oheň je červený a po anglicky sa povie fire. A kedže som chlapec a nie dievča, tak preto Fairo.

 98. Pokrčený papier – z neho bledé mračná vykvitli.
  A z lesku strieborných nožníc slnka lúče vysvitli.

  Veľmi rada kreslím, píšem,
  rýmom básní hľadám skrýše,
  kde sa ako skryť.
  Do papiera zlatým perom ryť.

  Tvorenie je pre mňa sladké ako malina.
  A preto som prišla k menu – Tvorína.

 99. No, keby som si mohla vybrať nejakú magickú schopnosť, chcela by som ovládať blesk, hrom a búrku. Thunder znamená po anglicky hrom.

 100. K mojmu menu som sa dostal jednoducho. Ked som isiel ku moru na dovolenku tak som zapocul meno Zenix. To meno sa mi zdalo cudne. Ako som chodil okolo spoluziakov smiali sa mi za tuto prezyvku. Tak mi to doslo. Spojil som zaciatok mojho mena Mar a zaciatko mena Zenix Zen a vyslo mi Marzen. Tak som prisiel ku svojmu menu.

 101. Moje meno je v latinčine,keď ho preložíme do Slovenčiny,znamená to princezná svetla. Svetla práve preto,lebo mám rada spravodlivosť a dobro. Nemám rada ľudí ktorý ubližujú ostatným. A preto princezná svetla,lebo sa snažím naplniť šťastím a láskou ostatných

 102. Moje meno je latinsky ohnivý drak. Táto rozprávková bytosť sa mi veľmi páči.

 103. V škole sa učím FRANCÚZKY jazyk. Možno to neznie zaujímavo, ale un livre znamená kniha. Od detstva milujem knihy a čítanie. Prečítala som všetko, čo mi prišlo pod ruku. Keď už som nemala z mojej poličky čo čítať, vybrala som si sestrine knihy, aj keď boli od dvanástich (ešte som nemala 12). Napríklad Divergencia (tuším je to až od pätnástich) a podobne. Asi v ôsmich rokoch som prečítala Janu Eyerovú. (neviem ako sa to píše :D) . Aj keď som jej až tak nechápala, mne to nevadilo. Proste som ju zhltla. A či už ide o Hry o život, či smutné Na vine sú hviezdy, každú knihu si rada prečítam.

 104. Prvé slovo, ktoré som vedel napísať bolo podpísať sa: Adi. Milujem šport a preto sport. Disport znamená radosť a ja sa radujem dosť často a keď sa to spojí do jedného slova tak je to Adisport.

 105. Toto meno som si vybrala preto lebo raz keď budem mať psa bude sa tak volať toto meno sa mi veľmi páči.

 106. Meno saraustea som si vybrala preto, lebo chcem mať neobyčajné meno a Sára je tak trochu obycajne….????

 107. Ja sa normálne volám Sára, ale chcela som mať neobyčajné meno v neobycajnej výprave.

 108. Rada čítam knihy a Winetuova sestra mi prišla taká odvážna akou by som aj ja rada bola. Preto som jej iba trošku pozmenila meno a bolo.

 109. Ako som vlastne prišla k menu? Takmer sa na to už ani nepamätám, no mohla by som povedať, že nie ja som prišla k menu, ale meno prišlo ku mne. Jednoducho ma našlo, a tak ho teraz mám.

 110. Gepard detektív

  Volám sa Gepard detektív a toto meno som si vybrala , lebo mám veľmi rada gepardy a riešime záhady.

 111. Ja sa volám koník lebo mám rada kone a chodím na ne jazdiť…
  Naviac mi nosia šťastie.

 112. Dlho som hladal. Hladal som niečo originálne ktoré nebude pomenované podla nijakej obyčajnej veci predca meno je vzácne na to aby bolo pomenované po tom čo už pomenované je. No nakoniec som našiel meno Ortaxus. Viem nieje najlepšie ale podla mna vustihuje ma tak akurát.

 113. Katarína Medňanská

  Prišlo ku mne, keď som bola veľmi smutná a unavená – vtedy priletel bájny vták “fénix”, ktorý mi pošepol, že on, keď zhorí, zomrie, dokáže znova povstať z popola a znovu ožiť. A že to mám skúsiť aj ja. A nemám sa báť ťažkých vecí, nemám sa vzdávať, hovoriť, že to nedokážem. Lebo tiež môžem byť ako fénix.

 114. Prišlo ku mne, keď som bola veľmi smutná a unavená – vtedy priletel bájny vták “fénix”, ktorý mi pošepol, že on, keď zhorí, zomrie, dokáže znova povstať z popola a znovu ožiť. A že to mám skúsiť aj ja. A nemám sa báť ťažkých vecí, nemám sa vzdávať, hovoriť, že to nedokážem. Lebo tiež môžem byť ako fénix.

 115. Nezábudkové oko-1303

  Ako som prišla k menu Nezábudkové oko-1303
  (vymyslený príbeh)

  Aj vy máte taký čudný pocit keď sa prechádzate okolo potoku? Znie to čudne. Lebo okolo tohto potoku som išla už hádam milión krát. Ale dnes je to zvláštne. Keď sa naň zadívam vidím niečo úplne iné ako zvyčajne. Mala by som vidieť na dno lebo voda mi siaha iba po členky. Ale namiesto bahnistého dna vidím… Oko! Chcem odskočiť ale je už neskoro. Cítim ako padám dole. Zobudí ma žblnkotanie vody a vôňa nezábudiek. Rýchlo vstanem a uvidím niečo úžasné. Spadla som do sveta, ktorý je úžasný. Azúrovo modré vodopády, nekonečné pole nezábudiek, modré motýle a krásne belasá obloha. „Vitaj v krajine Modraj,“ ozve sa nežný hlások. Keď sa otočím vidím… Modrú mačku??? Nemôže tu byť aj iná farba ako je modrá!? Ale ja s tým už nič neurobím, nakoniec modrá je moja druhá najmilšia farba. „Prečo som vlastne tu?“ opýtam sa. Modrá mačka neodpovie na moju otázku a začne hovoriť niečo úplne iné. „Volám sa Maggie a som strážkyňa tohto sveta, ktorý vlastne patrí tebe. Vieme že máš rada fialovú. Ale tomuto svetu môže vládnuť iba človek, ktorého oči sú modré ako tvoje . Preto si vlastne tu,“ konečne dopovedala. „Ale prečo ja? Je veľa ľudí, ktorí majú modré oči.“ Odpoviem jej. „ Je to veľmi kúzelné miesto,“ povie, „a ty si tá pravá. Navyše si sa narodila 13.03. to je deň vládcov našej ríše. Z tohto miesta môžeš ísť kam chceš. A nemusíš tu ostať naveky stačí keď sem prídeš raz do týždňa vyriešiť kráľovské povinnosti. Dáme ti všetko čo budeš chcieť.“ „Tak dobre,“ odpoviem so strachom akoby som čochvíľa mala spadnúť z vysokej skaly. Ako som dopovedala prileteli tie motýle a zrazu som si všimla, že sú to malé víly. Len čo som niečo stihla namietnuť, už som sa točila v krásnych šatách s korunkou na hlave a so žezlom v ruke. Na korune som mala vyryté svoje meno. „Na tú korunu by ste mohli ešte pridať Nezábudkové oko 1303.“ Poviem malým vílam, ktoré hneď urobia, čo poviem. „Prečo práve toto tam chceš mať?“ opýta sa Maggie. No rýchlo si odpovie: „Kvôli tej veľkej bráne čo pripomína veľké oko?“ „Nie,“ poviem a zadívam sa na ňu očami, aby jej došlo čo myslím, „lebo mám také oči. A je jedno či je to v množnom alebo v jednotnom čísle.“ „ A aby bolo jasné neoslovujte ma vaša výsosť, ale menom a neklaňajte sa mi zakaždým, stačí iba raz.“ Vyhlásim. Ešte mi ukážu zámok a záhrady. Tunajší obyvatelia sú veľmi milí. A nakoniec sa so všetkými rozlúčim a odídem domov.

  (skutočnosť je v príbehu – volám sa tak lebo mám nezábudkové oči a narodila som sa 13.03.)

 116. Chcel som mať nejaké podobné meno ako je Sensej. Pečo Sensej ? Sensej znamená učiteľ. Lebo som veľmi múdry ako učiteľ. Dokážem dávať veľmi ťažké ulohy a odpovede sú ešte ťahšie. A rád niekoho učím nezvyčajné veci ako su napr. kúzla a mágia.

 117. Šimon Kirňak

  Spaperecho je spojenie slov “sapere”, čo znamená po latinsky múdry, a “echo” ozvena. Moje meno symbolizuje veľké veci, ktoré dokáže aj malá múdrosť.

 118. kralovna-tienov

  ja som si svoje meno vybrala lebo je originalne a nikto ho nema .taktiez som chcela mat vyssiu hodnost tak som si dala kralovna rozmyslala som aj na princezna ale to by sa nehodilo a tienov pre to lebo mam rada ciernu a rozmyslala som aj nad tym ze moja postava bude vediet ovladat ludi pomocou tiena. vacsina si mysli ze je to zla postava ale je to opacne a schopnosti co ma su vynikajuce a vie ovladat vsetkych zloduchov

 119. Dala som si meno VIA, pretože je to časť môjho mena Silvia a zároveň to znamená v latinčine cesta…

 120. Meno Števko som dostal pred niekoľkými rokmi ked ma nechal otec. Máme spoločné a úplne rovnaké mená. Dosť ma to sklamalo a mrzelo, preto ma doma začali volať Števko. Dnes som tomu rád, a ked som si zistil význam mena potešilo ma to ešte viac. Štefan je znamená v preklade víťaz, je rozvážny, odvážny a opatrný. V živote sa nevzdáva, rád študuje a má okolo seba priateľov. Majú bohatú fantáziu a veľké srdce 🙂

 121. NetopierLu????

  Ja som ku môjmu stopárskemu menu prišla tak,že som si musela zložiť moje meno s niečim.No a kedže mám rada netopierov ,tak som si povedala,že netopier má výborný sluch a to by mal mať stopár.Takže prva časť spravená.Teraz už len meno.A kedže si detektívovia robia krycie mená nemohla som tam dať celé celučké meno.Tak som vymýšĺala skratku a prizyvku zároveň.No a zrazu sa mi v hlave zrodil nápad.Povedala som si teraz už len napísať a poslať.Tak a odvtedy som NetopierLu.

 122. PÁTRAČKA vzniklo tým že rada niečo hľadám pátram ako detektívka. Vždy keď prídu kamaráti moja mamka nám pripraví hľadanie ,,POKLADU” no my to voláme PÁTRACIA AKCIA vždy po niečom pátram.

 123. KNIHOMOLKA-je to jednoduché , strašne veľa čítam a moja rodina mi hovorí že tie knihy priam hltám

 124. K svojmu menu som prišla takto . Moje meno je Viktória a tak som napísala skratku viki a mam doma mačku a mám mačky veľmi rada tak som tam napísala miňa len bez mäkčeňa a to číslo je moje obľúbene a tak vzniklo meno vikimina44.

 125. Ja som ktomuto menu prišiel tak že lebo sa volám Matúš a dávam si ho do kaž dej hry

 126. Moje meno- Sherla-Hanika, vzniklo vďaka môjmu super bystrému umu, ktorý dokázal vyriešiť každú záhadu, ktorá ma postretla a Hanika je kúsok detského ja, ktoré vo mne navždy bude prebývať a ukazovať mi krásy tohto sveta.

 127. Amarantka- moje meno vzniklo z veľmi zaujímavého druhu rastliny amarantu. Jedného dňa som ho ochutnala a zamilovala si ho natoľko že moje meno vzniklo vnútri môjho srdca samo od seba. Prišlo ku mne doslova z útrob môjho srdca. ❤

 128. Natália Hobľáková

  Moja prezývka vznikla v jedno leto pri prechádzke po lese. Otec ma nazval indiánka. Ja som našla stračie pierko. Tak som to spojila????????????

 129. Moje meno vzniklo na hodine dejepisu pretože ma tak začala volať pani učiteľka

 130. Moje meno vzniklo na hodine dejepisu pretože ma tak začala volať pani učiteľka

 131. Crazy moderátor Riško

  Vzniklo mojou záľubou moderovať ! Moderovanie milujem a chcem v ňom určite pokračovať , a crazy aby to nebolo ,,suché ” ! Som rád že moje stopárske meno môže byť crazy moderátor Riško

 132. Stále zimomriva

  Vzniklo mojím charakterom a to akú mám vlastnosť pretože mi je temer neustále zima????

 133. Meno Luna5503 som si vybrala pretože sa mi veľmi páči mesiac a číslicu 5503 lebo už ju používam od detstva.

 134. V prvej výprave som sa volala Johanka Lupková, pretože sa mi páči Johanka z Arku, bola veľmi odvážna,viedla vojsko a Lupková je odvodené od lupy, čo mi pomáha nájsť stratené veci a lepšie vidieť menšie veci. Nové meno Juela sa mi strašne páči a má v sebe všetky písmenká okrem e z pôvodného stoparskeho mena.

 135. Ninjablesk som mal v prvej výprave, lebo som rýchly a mám rád ninjakov. V druhej výprave budem Gulomet, pretože sa chcem naučiť ako sa strieľa s guľometom.

 136. Moje meno vzniklo z latinčiny – tak isto ako Fictus Fabulus ???? – preklad do slovenčiny je neporaziteľný. To vďaka tomu že chodím na box. ????

 137. Preto som si vybral meno Wall-e, lebo je to pekná rozprávka. Určite ste ju už videli . Lebo Wall-e je robot, ktorému záleží na našej planéte, ktorú ľudia zapratali odpadkami.

 138. Moje jméno je Kore a vzniklo tím, že jsem spojila první dva písmena mého příjmení a první dva písmena mého jména. ☺️

 139. Moje meno je Alžbeta a keď som sa zamýšľala nad mojím stopárskym menom jedoducho ma napadlo meno Alfasa

 140. Moje stopárske meno je Amma. Keď bol syn mojej sesternice ešte maličkí, skomolil moje meno Emma na Amma. ????

 141. Lynx preto lebo to je po anglicky rys a preto sa volám “rys” lebo mám rada rysov.Som priam nimi posadnutá. 😀

 142. YFIX preto lebo v jeden deň v škole som sa nudil a tak som si obťahoval na hornej strane dlane fixov dobre viditeľné žili a keď som to dokončil vydel som tam napísané YFIX A TAK MA napadlo, že si to dám ako stopárs meno. A to je príbeh o tom: AKO SOM PRIŠIEL K SVOJMU MENU.

 143. Ja tak že raz keď sme hrali s kamaratom Žirafakom tak ma napadlo že hra a všetko na displeji je z pixelov a ja rad robím s pc tak som si dal meno Pixel-man-os to man ako chlapec os lebo bez toho os to znie čudne .

 144. Ja som na moje meno prišla takto: koňské preto lebo milujem kone a dievča lebo som dievča

 145. Napadlo ma , že by som mohla mať nejakú originálnu prezývku a tak ma napadla prezývka Mima.

 146. Večšinou tam kam pridem tak bývam dosť blaznivý a v mojej triede ma niektorí kvôli tymto vecieam nazývaju autistom tak som si povedal prečo to neviužiť a nenazývať sa tak a preto keď som lde som toto je moja prezývka

Komentáre sú uzavreté.

0
  0
  Váš košík
  Váš košík je prázdnySpäť do obchodu